Touratechillä ongelmia: uuden rakennuksen myöhästyminen ajannut yhtiön maksuvaikeuksiin. Tuolta kannattaa nyt ostaa luottokortilla, ettei jää nuolemaan näppejä.
http://www.motorradonline.de/recht-v...ag.845288.html
Onkos kukaan tilannut tuolta tavaraa viime aikoina??
Millaisia mahtaa olla toimitusajat? Mulla olis tulossa KTM 690 Enduroon uus satula (tilattu 7/2017), Moottorin suojaraudat (tilattu 8/2017) sekä pohjapanssari (tilattu 8/2017)
BMW G650XChallenge
gozamite-blogi
Öö, eikö nettiostokset kannata aina maksaa luottokortilla...![]()
BMW G650XChallenge
gozamite-blogi
Katos tuosta http://www.touratech.com/en/singlevi...continues.html
Konkurssia pukkaa mutta jatkuu.Kun olen itse tilaillut Touratech-tavaraa, viimeksi keväällä niin
toimitus kesti tuolloin n. viikon päivät. Varmaankin on nyt näillä viimeaikaisilla tapahtumilla
osansa.
Tai sitten voi tilata Biketeamin kautta, niin pahemmissa tapauksessa saa varmasti rahat takaisin. Paypallissa on maksu-turva järjestelmä = saa myös rahat takaisin.
4 lives so far
BMW G650XChallenge
gozamite-blogi
n. 2,5kk ja tässä olisi tulos:
https://www.instagram.com/p/BZGClWuAsFk/
BMW G650XChallenge
gozamite-blogi
Sijoittaja löytynyt!
Niin ja Biketeam lopettaa Touratech-myynnin.
BMW G650XChallenge
gozamite-blogi
Kohl.de toimittaa taas Touratechin tuotteita (Saksan hinnoilla) myös Suomeen, joten enää ei tarvitse TT Nordicille maksaa odottelusta ylimääräistä. Lieköhän kilpailuviranomainen puuttunut, muutama vuosi sitten eivät suostuneet toimittamaan Suomeen, antoivat rivien välistä ymmärtää, että TT kieltänyt. Juuri tänään lähti Saksasta paketti Suomeen, n. 200 euron ostoksessa säästöä nelisen kymppiä TT Nordicin hintoihin verrattuna, ja nopeampi toimitus.
https://www.youtube.com/user/mtubeist
Touratechilla ON ongelmia.
Touratechilta tuli sahkopostia notta tuotteita jopa 60-70% alennuksella.
Myynnissä oli BMW F800GS jousitus eteen ja taakse.
No heti sähköpostilla viestiä että haluan ostaa ne.(tuotteita ei voinut ostaa verkkokaupasta)
Vastaus tuli jo viikon päästä: tuotteet on varastossa, oletko kiinnostunut?
Tähän vastaus kyllä haluan ostaa ne.
Vastaus jo kolmenpäivän jäkeen: ei olekkaan enaa kuin yksi jousituksen osa, olenko kiinnostunut?
Tähän vastaus kyllä olen kiinnostunut edelleen.
Kun viikkoon ei kuulunut vastausta, ilmoitin että että voitte unohtaa koko asian ja oman mielipiteeni Touratechin toiminasta.(en kehtaa enää toistaa sanavalintoja)
Tavarat olisi olleet todella edullisia, touratechin cartridget eteen ja takaiskari yhteensä 800e.
Mutta aina ei voi onnistua.
BMW F800GS 2009,Suzuki GSXR750 2007,Suzuki GSXR750 2000,Suzuki GSXR600 1998,Honda CBR600F 1987,Honda CBR600F 1989,
BMW F800GS Adv 2014.