Tulokset 1:stä 2:een 2:sta
  1. #1
    Förby cafe & Armonlaakson yrittäjäpariskunta lähestyi tälläisella asialla...


    Jos joku haluaa ottaa kopin tästä ja mahdollisesti kerätä porukkaa kasaan viikonloppureissulle saaristoon...

    Heiltä tullut viesti jossa vähän esimerkkiä heidän tarjonnastaan:

    Suunnitelmissa kesän motoristiviikonloppu? Ideoista pulaa? Tervetuloa Särkisaloon Förby Cafe & Armonlaakson

    kalastajakylä tarjoavat ainutlaatuisen ja idyylisen saaristoympäristön ja ohjelman!!! (Helsingistä 165km, Turust 100km, Tampere 200 km)

    Tässä esimerkki sisällöstä jonka voimme tarjota

    - Suuremmat 30 – 200 motoristitapahtumat voivat ajoittua ajalle 1.5. – 18.6. kevät aikana ja syksyn puolella 14.8. – 31.12.2017. Pienemmät ryhmät aina tervetulleita, senkun soitatte etukäteen.

    - Tapahtuman järjestävät moottoripyöräkerho + Förby Café + Armonlaakson Kalastajakylä

    - Järjestysmiehet, alueen siivous sekä yhteyshenkilö / organisaattori Förby Cafen vanh’motoristi Jussa Granlund

    - Tapahtumiin myydään kaikki vuodepaikat (40) a’ 91€ per vuode / viikonloppu tilausjärjestyksessä

    - Telttapaikat a’ 15€ /hlö viikonloppu (niin paljon kuin merkityille alueille mahtuu)

    - Katon alla makuupaikka 30 kpl a’ 25€ per viikonloppu, soutu- ja moottoriveneitä vuokrattavissa.

    - Saunavuorot a’ 10€ per kävijä. Suihkut ja ulkokeittiöt vapaasti käytettävissä

    - Ruokatarjoilu Förby Café’n puolesta alueella aamiainen 8€ ja lounas 9€ keitto + leipä (muu tarjoilut Förby Cafésta)

    - Lauantain ohjattu Bikers in Archipelago 1,5 tunnin lenkki mukavia mutkaisia teitä ajellen lähialueiden kauneimmille paikoille

    - Kuljetukset majoitusalueen ja Förby Cafen välillä (5km) ilmaiseksi aikataulun mukaan ja tilattaessa sopimustaksin kanssa

    - Iltaohjelma Förby Cafessa Trubaduri ja Karaoke, osallistujamäärän ylittäessä 100 myös bändi, jolloin sisäänpääsy 10€

    - Charter merelle ennakkotilauksen mukaan esim. Taalintehdas, Kasnäs tai Örö

    - Lauantaina Nixor-Olympialaiset ilmainen osallistuminen ja voittaja joukkueille yllätyspalkinnot

    - Sunnuntaina ohjattu ja oppaan kertoma prätkätutustuminen Petun saareen
    rane77(ät)moottoripyora.org
  2.  
  3. #2
    Lainaa Rane77 kirjoitti Katso viesti
    Lauantain ohjattu Bikers in Archipelago 1,5 tunnin lenkki mukavia mutkaisia teitä ajellen lähialueiden kauneimmille paikoille
    Hmm... kukahan tämän vetäjä on? Sen verran tuttuja seutuja nuo ovat että minäkin voin vetää reitin -eikä 1,5 tuntiin kovin paljoa mahdu -varsinkin kun Förbyn cafesta Perniön suuntaan "isommalle tielle" (ja takaisin) on jo n. 30min ajoa.
    BMW G650XChallenge
    gozamite-blogi