Millaisia matkakokemuksia Ukrainasta,siellä reissanneilla? Maa kiinnostaisi.![]()
Kawasaki GPZ 500 -97, *Honda CBR 1000 -93, Honda CBR 1100 XX -00, Honda CBR 1100 XX -05 ,Kawasaki ZZR 1400 -07 * *
Iron Butt *3x SS 1000, 4x SS 1600K, SS 2000K * * * * * * * * * *
MC TOUR *
N,EST,DK,D,A,I,HR,SLO,SK,CZ,PL,LV,LT,CH,F,SM,VA,S, SF
Kharkovissa (Harkova, Kharkiv, riippuu sanojasta) työskennelleenä voin sano että never again. Paskapää valtio joka pyörii lahjusten ja suhteiden ansiosta. Toivottavasti ryssät valtaa koko maan, se on ainut mahdollisuus niille edes yrittää ulospääsyä siitä kulissi-schaissesta minkä keskellä ne elää. Apinoita kaikki. Ainakin itäisessä Ukrainassa. Hyi saatana. Kiova on heidän esirippu, eli jos käyt siellä, et ole koskaan ollut oikeasti Ukrainassa. Naiset on stnan kauniita pitkiä "hoikkia läskejä". Kusipäisin paikka missä olen tehnyt töitä kolmen pallon kierron aikana. Vodka on halpaa ja tytön saat yöksi 30 eurolla, siinä se. Tosin Kivassa sekin kuulemma maksaa satasen. Anteeksi.
youtube channel "austrianoutlaw"
Home away from home: Antibes, Cote d`Azur (French Riviera)
Proud owner of a Yamaha T-Max 530 maxiscooter
Prätkällä pari tuttua viime kesänä Ukrainassa ja vähän muuallakin. Tosin nämä könysivät hiekkapolkuja. Heillä ei taida sen kummemmin olla pahaa sanottavaa Ukrainasta.
BMW G650XChallenge
gozamite-blogi
Ihan hieno paikka matkailla, muutamaan kertaan tuolla jo käynyt ja tulevana reilun kuukauden päästä taas siellä.
Tiet nyt on mitä on kun poistuu pääväyliltä, mutta sehän on vain kaluston valinta kysymys
Läntisessä Ukrainassa löytyy kesällä halpaa ja hyvää majoitusta vuoristoalueelta, hienoja vuoristoteitä ja upeita maisemia, keski ja itä nyt on mitä on, yhtä lättänää.
Krimi on hieno paikka myös käväistä, nyt sinne ei oikein Ukrainan puolelta ole asiaa mutta Venäjän puolelta sinne pääsee ihan hienosti.
https://www.juvander.me/ilpo
AL-AND-AM-A-AZ-B-BIH-BG-HR-CZ-DK-EST-FL-FIN-F-GE-D-GR-H-IR-I-KZ-KS-RKS-LV-LT-M
MK-MD-MC-MGL-MNE-MA-NL-N-PL-P-RO-RUS-SRB-SK-SLO-E-S-CH-TJ-TR-TM-UA-USA-UZ
MAN