Ensimmäistä kertaa elämässäni kävin MP messuilla lauantaina.
saldo:
messulippu 10€
3x bisse 21€
hanskat motonetin kojusta 20€
matkakulut apostolinkyydillä 0€
yhdenkään mopon enkä messukissan selässä käynyt, eikä kuvia jälkipolville otettu eli ei mennyt filmirulliinkaan rahaa. Väkeä oli siinä klo 13-17 välillä riittävästi, mutta eipä tuo häirinnyt.
Olis tuon 51 euroa voinut hölmömminkin käyttää mutta itselleni ei oikein auennut tuo suunnaton messujen hehkutus, et mikä siinä nyt oli niin überhienoa?
Kawasaki z1000 2006
Kawasaki zzr1400 2006
Yamaha fjr1300 2007
Muutama vuoden messutauon jälkeen kävin ystäväni kanssa katselemassa. Muutamaa pyörää kokeiltiin vertaillen kaikkea mahdollista. Tuloksena meillä molemmilla oli, että omat pyörät ovat kyllä parempia. Vieläkin.
Messukissat... nättejä nuoria pimuja, sitä ei voi kieltää. Huomiomme kiinnittyi messutyttöjen puuhiin; hiuksia piti silitellä n. puolen minuutin välein ja nauru pääsi siinä vaiheessa, kun messutytöt ottivat selfieitä itsestään.
Taisi olla tylsää, kun emme huomanneet tilannetta seuratessamme että kukaan messuyleisöstä ei kuvaa tytöistä ottanut. :;
Messuilu oli tällä kertaa tässä ja riittää jälleen moneksi vuodeksi eteenpäin.
On ihmisiä, joiden seurassa kesät ovat aina kuumempia, seikkailut suurempia ja tähdet lähempänä.