Kaverin tarvitsisi mittauttaa mökät ettei tule pummireissua Ahvenistolle ensi tiistaina, mutta onko pääkaupunkiseudulla jossain mittaria, jota voisi tähän nopeasti käyttää?
Kiitos ja kumarrus![]()
Orange is orange: SD1290R '14 + EXC-F350 '15
Ainakin Leppävaaran kirjastosta löytyy, mutta pieni varoituksen sana että minusta se näyttää alakanttiin.
Mutta saa sillä ainakin suuntaa antavan arvon ja kai ne sitä välillä kalibroi.
<p>reilu nurkkavääntö on parempi kuin huono pano</p>
Ok, tänks.
Mahtaako noista ipadin jne. appseista olla mihinkään? Sellaisella kokeiltiin, mutta kun ei oikein voi kalibroida/verrata mihinkään, niin ne on vähän kysymysmerkkejä.
Orange is orange: SD1290R '14 + EXC-F350 '15
Joo, Espoon kirjasto lainaa ja Helsingin Energia myös. Kaikki on ilmaista kun osaa hakea ja muistaa säännöllisesti laittaa rahaa sinivuokkojen keräyksiin. Näin yhteiskunta toimii ja kansantalous kukoistaa.
http://www.helen.fi/Kotitalouksille/...tarin-lainaus/
<p>reilu nurkkavääntö on parempi kuin huono pano</p>
Pärräpoliiseiltahan noita mittareita myös löytyy?
Voit jopa saada kirjallisena mittaustuloksen![]()
Laajasalosta löytyy omastakäytöstä Amproben db-mittari, mutta olen paikalla taas vasta maanantai iltana...
Parhaat mittaukset tais olla jotain 120db kaverin harrikasta..
KTM Duke 790 -19 ex:Suzuki GSX1300R -08,Suzuki GSX-R 750 K9 ,Triumph 675 Daytona -07,BMW G 650 Xmoto -07,Yamaha FZ1-N -06,Yamaha FZR 1000 -96(piikkinä 70-luvun 125cc Harley-Davidson)
Riku #666
www.trackpunkracing.com
BMW G650XChallenge
gozamite-blogi