Tarkoitus on tulla kesemmällä työreissulla käymään Helsingissä pyörällä ja yhden työkaverin kanssa sovittiin että pääsee kokeilemaan harakkana oloa eka kerran eläissään. Mistä kamat yhdeksi päiväksi Helsingistä, osaisko joku neuvoa? Lähipiirissä hänellä ei ole kuulemma motoristeja joten joku ulkopuoleinen taho.
![]()
ex. varadero xl 125
ex. cbr 1000f
nyt fjr 1300
http://meltorautahanuri.blogspot.fi/
Ajan minne haluan, minulla on vaimon lupa sanoa niin.
Saattaisi helpottaa lainakamojen löytymistä jos kertoisit minkä kokoisia kamoja pitäisi olla?
-nomen est omen-
Jos heppu on 170-180 cm ja ei pahasti ylipainoinen, niin täältä löytyy kypärää ja hanskoja myöten.
Jalkineet pitää olla omat.
<p>reilu nurkkavääntö on parempi kuin huono pano</p>
Meitsi yhdistää tarakka-harakan yleensä vastakkaiseen sukupuoleen joten ehkä kannattaa selvittää onko kyse hameväestä vai kaksilahkeisesta harakasta.
Koko olis tosiaan hyvä tietää. Komerossa erinäisen kokoista kampetta
Aprilia Tuono V4R aprc + KTM
kiitokset kaikille vastanneille ja tarkennetaan: käyttää hametta eikä ole skotti eli nainen, pituus bout 170, koko 38-40(arvio) kenkä 39(siihen varmaan jotkut vanhat talvisaappaat saattais löytyä omatkin), kypärän koko on kysymysmerkki ja hanskat varmaan löytyy multa eli tarvis olis varmaan takki, housut ja kypärä.
Ajattelin ensin että olisko jotain liikettä joka vuokraa muttaorgilaisille, tähän porukkaan on mukava kuulua. Ollaan kuulolla ja laittelen tarkempia kokoja kun kysyn. Ajankohta on kans vielä avoin.
ex. varadero xl 125
ex. cbr 1000f
nyt fjr 1300
http://meltorautahanuri.blogspot.fi/
Ajan minne haluan, minulla on vaimon lupa sanoa niin.
Sielukkaassa pyörässä on Rock'n'rollia, patinaa, fuck you -meininkiä, se ei lähde käyntiin kun tekisi mieli ajamaan, ja kun on vikaa etsiessä juonut lavan kaljaa ja polttanut puoli kartonkia röökiä ja päätät taas kokeilla niin laakista tulille.
-JaZZo