Mistä saisi tilattua pieniä maalikorjaus pulloja BMW värikoodeilla. Tarkoitan pientä kynsilakka pullon kokoista, jossa sivellin mukana. Olen yrittänyt kovasti googletella, muttei moponi väriä tunnu löytyvän mistään. Kyseinen väri on metallin harmaanvihreä, värinumero 442, pyörässä merkintä 910 (gt vm 2004) Tietty, jos jollakin jäänyt vaikka tilkkanenkin väriä lojumaan tallin nurkille, tulisi kiireelliseen tarpeeseen.![]()
http://www.provari.fi/
tai joku paikallinen automaalaamo...![]()
HRD vh125 silverhorse
V-max 1700 "Tohatsu"
CVO Breakout
GSX-R 1100
XJ650T
Legend TT
S600c V12
xj6
Route66 -16 with H&D heritage softail
eastcoast -19 with Indian chief vintage
kantatie66 -20 with HD cvo breakout
Tuolta näyttäisi löytyvän korjauskitti.
Linkki
Pekka
![]()
Fixus varaosaliikkeissä on tarjolla niitä kynsilakkapulloja. Värikoodilla löytyy - ainakin "sinne päin" sävyt... Eikä maksa paljon. vm.2004 sävyä ei löydy muutenkaan 1:1 kuin ammattimiehen sekoittamana (kokeilemalla ja vertaamalla), sen verran lienee ikäpatinaa pinnassa...![]()
MAD (mean absolute deviation)
Löytyikin maalit kotinurkalta. Teki saman tien pikku putelin ja sävy sattui aivan nappiin. Maksoi kokonaisen 10e. Myyjältä löytyi kaikki Bmw moottoripyörien värikartat. Jos jollakin paikkamaalin tarvista, uskoakseni ainakin sieltä löytyy apua. Myymälä on RT-väri, Kajaani. Tekevät kuulema myös pienen maalinäytteen avulla sävyt, jos ei numeroista tietoa.