Moro,
Suositelkaas pajaa jossa sais kaasarit säädettyä Twiniin suuttimen asennusten jäljiltä + tietty dynokäppyrät aiheesta? Ei haittaa, vaikka paja olis vähän kauempanakin uudellamaalla, kunhan ei ole mikään 90€/h veloitus vaan järkevät hinnat.
Alkaa vissiin olemaan katoavaa kansanperinnettä nämä kaasuttimien säätöpaikat, nykyään suurin osa säädöistä tehään Ecua säätämällä tai PC:llä?!
Feel the noise! At 99db you won't miss a piston beat! Nothing sounds like a big twin, especially when the crank pins are set at 180 degrees.
Ennen oisin varmaan vienyt tänne vaan en enää, kun on väärän merkkinen pyörä. Tai mistä sen tietää jos on Matti muuttanut mieltään ja alkanut huoltaa maamoottoreitakin??
Triumph Thunderbird 1700 -10
Yamaha FJR 1300 -13
Suzuki "SolluSuitsa" PV 50 -86
Itse olen aina tuolla säädättäny. Omistajalla on pitkä kokemus näissä hommissa. Suosittelen.
JL-Bike ??
BMW G650XChallenge
gozamite-blogi
Feel the noise! At 99db you won't miss a piston beat! Nothing sounds like a big twin, especially when the crank pins are set at 180 degrees.