Oli hämmästys ja kummastus kun R1200GS räjähti käyntiin -26´c:n pakkasessa!
Pyörintänopeus oli sitä luokkaa että jos vaikka ei lähtisikään tulille niin startilla vois jutailla muutaman km:n vaikka apuja hakemaan
Mahottomat specsit tommosella "atomiakulla" ja ilimankos on sitten US-MIL, hyväksyntä jne.
Tuli ABBM-hyväksyntä heti kerralla sekä Sápmi-proof vähän myöhemmin, elikkäs nyt vaan itellekkin samanlaista etsimässä ja nyt hakusessa mistä? Malli omaan Gessuun on PC680
Eräs vinkki tuli tämmöisestä kun:
AKKUTALO ESKO MARKKANEN Tukkitie 1 90520 OULU, vaan kun kaikki yli 100€:n hankinnat pitää nykyään kilpailuttaa niin tietääkös joku mistä sama edullisemmin tai jos?
Oman 3-vuotiaan orggis BMW:n geeliakun raja kun menee -14.9c:ssä niin pääsisi lähtemään vaikka heti aamusta...ja säästyisi myös painoa kun ei tarvitsisi pitää sit enää käynnistyskaapeleita matkassa..![]()
Tuolta on tainnut aika moni hankkia, itse tilasin aikanaan Wunderlichtiltä kun tuli se kiinnike valmiiksi taiteltuna samaan hintaan ja vielä kotiin kannettuna.
https://www.juvander.me/ilpo
AL-AND-AM-A-AZ-B-BIH-BG-HR-CZ-DK-EST-FL-FIN-F-GE-D-GR-H-IR-I-KZ-KS-RKS-LV-LT-M
MK-MD-MC-MGL-MNE-MA-NL-N-PL-P-RO-RUS-SRB-SK-SLO-E-S-CH-TJ-TR-TM-UA-USA-UZ
MAN
Ihan miehekäs 5-sekunnin 520CCA! Itse kävin tänään hakemassa Yuasan samanlaisen orkkis-akun tilalle. Bilteman Globe-akku ei näköjään jaksa edes +13 asteista mottia pyörittää. Yuasassa CCA on 230. Uskottava se on että halpa ja hyvä ei toimi tässä tapauksessa.
Akkupojilta löytyy myös.
Bensalla pestään pensselit, dieselillä tehdään voimaa.
Motorworks![]()
Moto Longa - Vita Brevis