Laitetaan nyt tämmonen retorinen kysymys:
tässä vaan mietin vaihtoehtoja seuraavaksi pyöräksi. Mikähän näistä olisi paras. Huipputehoa en tarvi mutta ohituksissa pitäisi olla "potkua", ettei tuu sellasta fiilistä kahva auki mennessä että kerkiikö ohi.. eli löytyiskö täältä foorumilta "kriittistä" näkökulmaa tälle asialle?![]()
No paras on tietysti PemariEi takuulla tule "kerkiikö ohi" fiiliksiä, voimaa ja vääntöä piisaa..
Tuossa olisi tallissa moinen joutilaana. Laita privaviestiä, jos kiinnostaa. Ja mielellään nopeasti, viikon päästä on todennäköisesti myöhäistä.
S1000XR ja Winha 340. Aiempia K1300S, K16GT, K1200S, K1200RS x 2, Virago 1100, Kawasaki Mach III, Suzuki T250, Yamaha DT125, Mz 125 jne..
Route 66 - 2006.
Taitaa vielä olla kaupoissa Motorrad Suomen numero jossa noita vertailtiin. Kyllä Trumppa paremmalla varustetasolla pärjäs Bemarien kanssa.
Onhan se vähän maxiskootteri, mutta kai ne kilpailijat on vielä pahempia. Kyseessä on niin hyvä pyörä, että se on tylsä. Omaan tulee nyt Remuksen pakokäyrät vaimentimien lisäksi niin jospa se auttaisi antamaan virikkeitä. Matkakäyttöönhän se on kova kampe. Ainoa mikä on häirinnyt on pleksi ja useamman kokeillun pleksin ongelma selkään tuuleminen tai liian kova ilmavirta visiiriin.
Ducati Multistrada V4S, KTM 790 Adv R Rally, Kawa H2 ja Z H2, H-D FXDR 128, H-D CVO Street Glide VVT121, KTM 1290 Superduke, Ducati Desmosedici, Ducati 1098R Troy Bayliss, Husqvarna 701, KTM 450, Honda CR 500