Tämä nyt voi hieman vaikuttaa jo melkein mainonnalta, ottaen huomioon että kyseessä on ensimmäinen postini, mutta siitä ei varsinaisesti kuitenkaan ole kyse. Foorumeja on tullut luettua ilman tunnuksia useamman vuoden ajan hieman on/off, mutta nyt päätin kirjautuakin.
Eli siis http://www.bikersparadise.co.uk
Kyse ei ole itselle uudesta löydöstä, vaan ekan kerran asioin tuolla noin nelisen vuotta sitten. Olin kauan jo etsinyt suomesta tyylikästä vintageruskeaa nahkatakkia sekä normikäyttöön että moottoripyörän päälle. Suomessa valikoima ruskeista nahkatakeista (ja -housuista) on varsin heikko ja tuohon putiikkiin nähden Suomen hinnat ovat myös kelpo määrän kalliimpia.
Loppujen lopuksi tuolta ei säästä esim. takin ostossa paljoa, mutta kyllä postikuluineenkin takki tuli vielä pari kymppiä halvemmaksi kun mitä Suomesta olisin saanut (ja edelleen se ruskea olisi jäänyt saamatta)
Asiakaspalvelukin oli huippuluokkaa ja jos takki/muu ei sovi, saa sen tietysti lähettää takaisin ja saa eri kokoa kokeiltavaksi. Itselle takki sopi kuin räätälöity kun antoi itsestään mitat tuolle puljulle.
Tänä vuonna lähtee varmaan toiset pari sataa euroa tuonneTakkini on erittäin laadukas ja jos nyt voi tunnearvoa olla vaatekappaletta kohtaan, niin takillani sitä on huomattava määrä
Toivottavasti tästä putiikista ei ole threadia aikaisemmin, pikaisella hakutoiminnalla en ainakaan löytänyt.
Hyvin toimivat ja nopeasti mobiilinakin latautuvat sivut. Harmi että sisältö palvelee vain lähinnä papattimella liikkuvia.
youtube channel "austrianoutlaw"
Home away from home: Antibes, Cote d`Azur (French Riviera)
Proud owner of a Yamaha T-Max 530 maxiscooter
Tuo on joo pääasiassa totta, mutta jätin sen kirjoittamatta, koska niillä kuitenkin on myös jotain sellasta kamaa mikä nyt ei ihan suoraa ole välttämättä vaan papattimille
Mutta joo, kyllähän nuo enemmän on noista "papatinkamoista" kiitosta/huomiota saaneet.