Morjensta. Satuin tässä tänään huomaamaan, että Hornettini moottorissa on oikealla puolella merkintä PC 25. Eikös tässä pitäisi olla PC 34? Pyörä on siis vuosimallia 1999. Mitä tämä amatööri ei tajua?
Itsekkin tuota hieman mielessäni pyörittelin mutta en haluaisi uskoa. Eikö tälle voi olla mitään muuta selitystä? Eihän sitä tosin virheellisestikkään voisi merkitä. Voiko nuita erottaa toisistaan mitenkään ulkoisesti?
EDIT: Tarkemmin katsottuna siinä lukee PC25E. Seuraavalla sivulla lukee type kohdassa PC34 ja engine type kohdassa PC25E. http://world.honda.com/news/1998/2980210b.html Hikoankohan tässä ihan turhaan, että olisi aiempi omistaja vaihtanut motin?
Omaassa CBF 500 2004 moottorissa pc26 mutta pyörähän on pc39, ei ole tosiaankaan vaihdettu konetta. Tuskin aihetta huoleen siis.