Tätäkö kautta siis Mersu yrittää päästä kaksipyöräisten maailmaan sisään..
Diavel Mese.. eiku AMG
Niin no, ei sanaakaan tehoista..
Tosin lisää infoa varmaankin julkistetaan vasta viikonloppuna Meseillä, eiku Messuilla.
Pahasti vaan pelkään että kyseessä on tollanen niinku makeup-baby.
Yllätyn positiivisesti, jos tuossa on jotain muutakin extraa kuin huulipunaa ja kajalia plus hiukan poskipunaa ja koruja. Tarkotan siis noita pahuuslukemia eli tehoja tai vääntöjä.
Niiii ja onhan se. Ihan ok. Tuo luukki mut mut..
Moottoripyöräily nuorentaa ja parantaa suorituskykyä. Tämä on japanialaisten tiedemiesten tutkima tosiassia. Otas siis ilo irti kurvailusta.
Nopeasti lukaistuna jää ihmettelemään missä on se AMG?
Moottorin puolella ei ole tehty mitään.
Saksalais-Italialainen yhteistyö ei menestynyt kovin hyvin silloin ennen vanhaa hyvää aikaa -44.
Ihmetellä täytyy Ducatia. Mitä yhteistä muka Mersulla ja Ducatilla on? Ferrarin ymmärtäisin. No muotoilu viimeisimmissä eli Multistradassa ja Diavelissa on kyllä mennyt Mersun suuntaan. Toisaalta Mersulla tai AMG:llä on hieno SLS.
Ducati Multistrada V4S, KTM 790 Adv R Rally, Kawa H2 ja Z H2, H-D FXDR 128, H-D CVO Street Glide VVT121, KTM 1290 Superduke, Ducati Desmosedici, Ducati 1098R Troy Bayliss, Husqvarna 701, KTM 450, Honda CR 500
No jo on AMG:
Based upon the Diavel Carbon, the Diavel AMG Special Edition features AMG's signature 5-spoke wheel styling, carbon fibre lateral radiator grills with aluminium trim, AMG-style sport exhaust system with engraved end-caps and AMG-style horizontally ribbed seat upholstery.
OMG! Teippasin hiilikuitujäljitelmästä tankinsuojuksen -> minunkin pyöräni on AMG!
Niin sitä juuri pitää nyt selvittää, että kuka sanoi minulle ja mitä, että sain sellaisen käsityksen, minkä sanoin käsityksenäni.
Eiköhän se vastaus ole tuossa listassa viidentenä:(mikkoyli @ Syys. 06 2011,07:31) kirjoitti
http://www.ducati.com/racing/motogp/sponsor/index.do
Ja näkyy Rossin ja Haydenin selässä:
http://www.asphaltandrubber.com/wp-cont....rs1.jpg
Riittävä määrä saksalaisia euroja saa ihmeitä aikaan. Kuten aina.
Diaveli oli, kävi Monacossa ja lähti tallista...(Roadkill @ Syys. 06 2011,07:55) kirjoitti
Jos K-kauppa sponsorois Ducatia, niin tulisko niiltä sitten "Diavel Pirkka Edition"?![]()
"Voiko kyykkypyörää ajaa ylipäänsä?"
AMG:n arkkivihollinen on ollut vuosikaudet official race car:eja. Eli Bemun M-sarjalaiset olleet vahvasti esillä MotoGP:ssä. Eiköhän tässä nyt vaan AMG ole halunnut tuoda itsensä tykö. Joku markkinointiosastolla ollut sitä mieltä että siellä kannattaa näkyä. Joko ensi vuonna on parhaitten paaluaikojen palkintona SLS AMG?
Indianapolisissa näytti olevan uusi M5 esillä etuautona, vaikka sitä ei ole edes esitelty. Eli varsinkin jenkkimarkkina lie aika tärkeä näille tehtaan haaroille.
Varmasti Pirkka-juttukin onnistuisi, jos Kesko kättä riittävän syvälle taskuun työntäisi. Takaan ja alleviivaan että saisin oman naamani krapulakuvana printtautettua 5k€:lla lähes minkä tahansa kotimaisen RR-tiimin mopon kylkeen.
Ideologia on toki joskus jopa rahalle liian paha este, mutta melkein luulen että sellainen summa on jolla Ville Niinistö alkaisi ajaa Hummeria, tai Halla-aho saataisiin naimisiin tumman naisen kanssa.
Jep, tuohon ideologiahommaan ei raha välttämättä pikkupaketeissa riitä mutta kun antaa vähän lasipullossa kostuketta niin saattaa mieli muutta.(998sFE @ Syys. 06 2011,09:36) kirjoitti
Ktm 1290 SAS 06/2022
Honda Forza 350 09/23
Kymco MXU 700 12/2022 lumitöissä