Startti neste Express asemalta Vantaan hakkilasta kello 17:30
http://www.neste.fi/hakuase....&id=378
Huitastaan sellaset ripeet noin 200 kilsaa mutkaa tutuissa maisemissa. Tavoitteena on päättää matka tummien visiirien aikaan, koska ainakaan minä en jaksa venkslata kirkasta paikalleen *
Lähtöpaikka sijaitsee siis Kone Keskon pääkonttorin vieressä, lahden motarin ja koivukylän risteyksen tuntumassa. paikalla tankkausmahdollisuus automaatista, ja on siinä joku kämänen kahvilakin samalla pihalla. Paikka on siis siinä missä vanha porvoontie (siis se ihan oikea vanha porvoontie) yhdistyy koivukylänväylään.
Väistellään puimureita, peltosavea, olkia ja jyviä. Eli muistetaan ajankohdan mukanaan tuomat pikkuriikkiset lisähaasteet.ps. Kys kahvila sulkee sit jo klo 17 jos joku laskee sen varaan iltapullansa
youtube channel "austrianoutlaw"
Home away from home: Antibes, Cote d`Azur (French Riviera)
Proud owner of a Yamaha T-Max 530 maxiscooter
Mukana.
Ajetaaks ilmoittautumisjärjestyksessä.![]()
Ja jos ajetaan, ja ku mä oon kuiteski pukama, niin eihän tohon letkaan sit paljon muita mahdukkaan.
Uudestisyntynyt REXERI Suzuki T-250 -71 Kawasakit: A7 Avanger 350 -71 H1 Mach III (H1B) 500 -73 Z500 -80 ZRX 1200 -04
Jaa..pitäiskö tulla kokeilee pysyykö NRS:lla paremmin perässä ku ex Hanilla... Näyttäs sääkin suosivan ja kilsat sellaiset et just ja just tankillinen riittää
...eli jos ei sada niin peräpäähän mukaan...
![]()
-
Juu messissä. Saan onneks tänään tohon Araihinkin uuden visiirimekanismin, ei tartte (hirveellä) kakkospotalla ajella...
Suzuki Bandit 1200 N -96 (R.I.P.), Suzuki Bandit 1200 naked -03 (Myyty)
Kawasaki Kx 125 -85
http://www.youtube.com/watch?v=1RpsY...eature=related
Yritys olisi...
jaahas, pitäsköhän sitä ampasta mukaan.ois mulle tän kesän ensimmäiset, ku koko kesä menny ilman pyörää, ja viime lauantaina sain vihdoin ja viimein hankittua pyörän.
Nyt on alla taas Ducati.
Hmm..
Nyt ois lähtöpaikka niin lähellä että..
Hyvin vahva ehkä (kuten tapana on ilmoittautua).
![]()
En aina muista, etteivät muut ajattele yhtä nopeasti kuin minä.
Kawasaki GTR 1400
Yamaha FZ1-S => myyty
Yamaha FZ6-S => myyty
Honda CL70 => myyty
Jos näette minut olen saapunut
Absit iniuria verbis, te absolvo....no eikä
KTM Super Adventure 1290 -2015
Exät FJR-2009, FJR-2004, Honda VF1100C-1984, Suzuki DR650
Jaa.. pitäskö sitä sitten tulla morjenstamaan...(Jone ja 749 @ Elo. 24 2011,13:19) kirjoitti
'Not only do they reach erroneous conclusions and make unfortunate choices, but their incompetence robs them of the ability to realize it. Instead they are left with the erroneous impression they are doing just fine.'
-Dunning-Kruger effect-
ZX12R
Ei pääse *
Joutuu lähteen saunomaan saareen ja seuraava aamuna on tukka kipee... *![]()
Terveisin Reiska
- Kawasaki Z1000SX -
No todellakin pitäis.(Murina @ Elo. 24 2011,15:55) kirjoitti
ei nyt ihan satavarma oo, mut näil näkymin tuun.
Nyt on alla taas Ducati.
Ehkä..
edit. Eilen huomasin, että etupää naksuu, eli ilmeisesti ohjauslaakeri löysällä/paskana. Jos ehdin kiristämään, niin mukana - muuten ei uskalla lähteä.
ZX-9R -01....... ei nahkapuku purista pallia,tää on taivaallista rallia...
kyllä tarkoitus on tulla.
H-D Low Rider S -20
Suzuki SV1000S -03
Honda CBR 1100XX Super Blackbird -98
Täältä lahden kupeesta kurvaan reissuun mukaan.. Kattoo nyt kuinka tuol letkas pärjää kun ensimmäistä kertaa näissä ajoissa.
Mukana ollaan, mutta pitää keretä kattoon kun HJK raivaa tiensä Eurooppa-liigaan.
Annoin moottoripyörille pikkusormen, se vei koko käden
Koitetaan ehtiä
Mä tuun lähtökahville ilman sitä kahvia jos se kahvila kertsi sulkee kelli 17, paitti jos onni suo ja kerkeen tonteille 16:55![]()
Mopovapaa vuosi
Exät YaRRu R6R ratavinkulelu Orkku FZ1-S Mutkaporkkana CBF1000S CBF600S FZ6S Intruder 600
Myötätunnosta paikkakunnan omaa sinisiipeä kohtaan, jätän tän väliin ja meen lasten kanssa oikeaan tivoliin.
Suzuki GSX 1300 R Hayabusa -12
Yamaha FZ 1-Naked -10
Honda CB 600 F Hornet -08
-
mukana myös, toinen kierros vasta itselläkin menossa mukana mutta kyllä sitä nyt pärjää kun Ville laittoi uudet vieterit alle...(Korrre @ Elo. 24 2011,23:14) kirjoitti
CB500 - 7#, CB750 -81, CBX750F -86, A tusina "Hulda"
***15v***, ***18v***, ****32v****, 39v-->
3792 -Ckm
Kiitokset veturille ja pukamalle, piti jättää leikki kesken, kun ei ollu oikeen ajofiilis kohillaan.
Suzuki Bandit 1200 N -96 (R.I.P.), Suzuki Bandit 1200 naked -03 (Myyty)
Kawasaki Kx 125 -85
http://www.youtube.com/watch?v=1RpsY...eature=related
Tulin, näin ja poistuin. Aina oppii jotain.
Viime aikaisten vähäisten ajojen aiheuttamaa pientä epävarmuutta ei kannata lähteä hakemaan letkan loppupuoliskolta. Huonolla tuurilla menee kimppakiva-ajeluksi, maisemien katseluksi ja loppukin ajovarmuus katoaa haukotellen vi**tukseen.
Lohdutan itseäni sillä, etten ollut yksin tämän ajatuksen kanssa. Toivottavasti joku muukin oppi jotain ja seuraavilla kerroilla on taas entistä mukavampaa.
Kiitos ja anteeksi.
Osaan mä hymyilläkin![]()
er-6n -06, Z750 -09
Kotona ollaan...ja kiitos veturille reitistä sekä muille taukoseurasta ja pahoittelut jos minä olin se joka aiheutti "kimmappakiva ajofiilis vitutuksen"..Vrodilla kun ei vaan mutkaan uskalla mennä....ja toisekseen...taaksehan ei ole pakko jäädä..
.
-
Mäkin vaan käväisin lähtöpaikalla, kiersin omaan tahtiin Paippisten kautta Pornaisiin ja kotin...
Kiitos veturille ja kaikille muille.ja pieni vinkki että jos alkaa olla letkassa kilometrien rako ni vois siirtyä taaksepäin tai näytttää takana oleville että voi ohittaa.
gsx-r1000
Kiitos
ja erityiskiitos avainten pelastamisesta![]()
Absit iniuria verbis, te absolvo....no eikä
KTM Super Adventure 1290 -2015
Exät FJR-2009, FJR-2004, Honda VF1100C-1984, Suzuki DR650