Jaahas... -1 aste mittarissa, mustat aurinkolasit, sähkörööki, 612km to go,......kaikki on. Nähdään Hartolassa.... Ja Hilppa pian Shellillä.
-k-![]()
<KTM 1290 Superadventure S -23>
'The Man who invented "autocorrect", has passed away, Restaurant in piece.'
SS1000 -2010
SS2000F -2011
Täällä +4, hiki tulloo! :P
VKO, tulee hieman viimetipassa mutta jos onnistuu niin ota yksi led etuparkki lamppu mukaan veskulle. Samanlainen minkä mä tilasin, semmonen lasikantahässäkkä. Olikohan siinä 5 lediä.![]()
Toivottavasti pojjaat pääsi perille!
Itte joudun kärvistelemään duunissa.
Drum Bun!
Perillä ollaan, saunassa käyty, makkaraa grillailtu ja olustakin vähän hörpitty. 649km takana mustaajäätä ja muuta mukavaa, hemmetin hieno paikka !! Tiusolle kaikilta täältä terveisiä. Pojat tossa toivoo että tulee Kotikadun uusintoja paljon telkusta ettei sulla oo tylsää
Huomenna Kolin huipulle, museotie ajelut ja pielisjärvi ympäri....
Kyllä moottoripyöräily on mukava![]()
<KTM 1290 Superadventure S -23>
'The Man who invented "autocorrect", has passed away, Restaurant in piece.'
SS1000 -2010
SS2000F -2011
Kotikatu on ihquu ja salkkarit kanssa... Hengessä mukana täällä kateellisena toivottelee hyvää reissua! Maisemat ja porukka on varmasti hienot!! Pitäkääpä lystiä !!
Husqvarna 701LR
olis se ollu kiva kotikonnuilla käydä..mut katellaan ens vuonna uudestaanälkää vilustuko
![]()
Tero Eskelinen
Huh huh miten hieno ajopäivä takana!!
Uskomattomia pikkuteitä ja metsäteitä takana.
Laitellaan kuvaa ja videota myöhemmin tarjolle.
[
Kotona ollaan täälläkin. Aika tasan 1300km pyörähti mittariin.
Aivan sååtånån huippu reissu!!![]()
Osaako joku editoida niistä videosta jotain järkevää? Vaikka still kuvia tunkee video clippien väliin, tai jotain.
... ja nyt muikkukukon kimppuun namnam *
Syökäähän nyt rauhassa ne kukkonne ensin... katotaan niitä kuvia sit jossain vaiheessa *(Mikko76 @ Loka. 16 2011,16:52) kirjoitti
No joo, viimeisin viteo on jo Kekkellä mut varmaan hälläkin siinä hetki menee, ja kuvia lähetellään perässä.
Siitä huolimatta: Kiitokset seuranpidosta ja ajoseurasta. Keikka oli "ihan JEES" vai miten te nuoret asian ilmaisette. *![]()
Ikämotoristit, jotka sattuivat nyt automiehinä samaan aikaan *kahveille Kolinporttiin, lähettävät terveiset ja kiitokset mukavasta juttutuokiosta Pielistä kiertäneille Varadero-miehille!
Kohtapuoliin tässä on asennoiduttava odottelemaan uutta ajokautta, ja tietysti Hondilla!
Paikalle sattuneiden kahden papparaisen laivueessa kun on Pan European 1300 -02, 650-Tellu samalta vuodelta, 750-Sevenfifty mallia 1995 ja ikäpresidenttinä GL650 Silver Wing Interstate, joka on nänyt päivänvalon syyskesällä 1983.
Suunnitelkaahan yhteistä matkaa ensi kesäksi Ponutaival- kokoontumiseen, Itä-Suomen suurimpana motoristitapahtumana tunnettuun aktiviteettiin!
Seniorikuskit/MC-Kitee.
Historiaa et voi muuttaa. Tästä, tai tulevista päivistä saatat onnistua tekemään vaikka kuinka hyviä, niin
itsellesi kuin ympärillesi!
Kiitos näin .orgin välityksellä kauniista sanoista !(Twini-Wingi @ Loka. 17 2011,09:52) kirjoitti
Koska olemme näin "nuoria!" Minä otan siis asiasta "vaarin"
Jos henkipihisee, kokoan koko kokon kokoon, ja miiteillä nähdään !
<KTM 1290 Superadventure S -23>
'The Man who invented "autocorrect", has passed away, Restaurant in piece.'
SS1000 -2010
SS2000F -2011
Kiitos kutsusta, mielenkiintoinen olisi ainakin kokoontumisen aihe. Kumpaahan siinä on enemmän ponua tai taivalta?(Twini-Wingi @ Loka. 17 2011,09:52) kirjoitti
Hienoahan se olisi osallistua jos vaan aikatauluihin sopisi, ja kun (sora)tietkin tuntui olevan aivan mainoita vaikka vain pintaraapaisu vain tehtiinkin.
ps. VKO, olen pistänyt sulle viestejä tavalla sun toisella, voisitko antaa tietoa ettei asiat jää...
Muutama räpsy reissusta täällä. *![]()
Huh huh kiitos kaikille osallistujille todella upeasta viikonlopusta
Kiirettä on pitänyt reissun jälkeen, jospa ensi yön saisi jo nukkua ja huomenna pääsis vapaiden viettoon ja jumiutuneen selän hoitoon..
[
Jokos videot alkaa valmistumaan?
ps: mikäs se sun oli pullo merkiltään, Hilippa? Oli niin hyvvee..
Yritin tänään muistella mut eipä tullut mieleen. Noh eipä siinä,
töissä meni niin pitkään etten ehtinyt alkoon laisinkaan.![]()
Ei ihan vieläPitäs Hilpalta saada se silta pätkä.
Täytyy vielä kyllä todeta että sattui meille pirun hyvä sää kyllä tapahtumaan
Kevättä odotellessa![]()
[
Oli kyllä hienot kelit, ettei tarvinut sateessa ajella.![]()
Ja hienot sorapätkät, sinne täytyy mennä uudelleen!![]()
Kekke ja Mikko, pistin teille s-postia asiaan liittyen, hop hop.(Mikko76 @ Loka. 22 2011,19:49) kirjoitti
Vai merkkiä kaipailet, eipä ole jäänyt nimi mieleen mutta eiköhän se hylsy jossain kieri niin katsotaan.
edittiä: Se oli Raynar vsop brändyä, en tiedä mistä hankkinut?
ps. onneks ajokauden päätös on vaan kerran vuodessa, meni eilinen päivä hiukan huonos hapes ja hyvä ajopäivä hukkaan.
Morjens,
Uteliaimmat voi tuolta klikkalla jos vaan linkit toimii, kyse kun on meikäläisestä.
Kunnes reisussa mukana ollut operaattorin kuviot toteutuu niin siihen saakka voi katsella noita. Ne ovat jonkin verran kevennetty joten ei ihan priimaa mut ehkä jotain näkyy.
Klik
Hienoja kuvia, snif... Varmasti hieno reissu, snif...(Hilippa @ Loka. 25 2011,19:38) kirjoitti
Transalp->Varadero->GSA
Onnittelut hienosta reissusta. Bongasin teidät Nurmeksessa lauantaina - täytyy ensi kerralla sovittautua letkaan.
Ei kuitenkaan näkynyt perjantaina Varaderoja Pystymettässä (Läyliläisissä) vaikka keli on mitä loistavin !
Onko tämä se foorumi, jossa päivitätte tietoja tapahtumista ja muusta aiheeseen liittyvästä ?
t. sepi XL1kV
--- Transalp XL600V / 87 -> XL1000V/99 -> XL1000V/07 ---
---- IBA & IBAF Member ----