Hei, ostin projekti kuntoisen yoshin hiilari sliparin ja olisi tarkoitus laitella se katseita kestävään kuntoon.
Siis sliparista lakka hilseillyt pois yms.
Olisi tarkoitus hioa lakat pois ja lakata uudelleen, kuinka tuo lakkaus kestää lämpöä?
Yksi vaihto ehto olisi myös että maalaa tuon matta mustaksi kuuma kesto maalilla ja väli putki on tarkoitus kiillotella tai maalata.
Eihän ton sliparin pitäs lämmetä ku hieman,niin että kättä pystyy pitämään.
Ainakaan mulla ei lämpeä... Eikähän siinä lakat kestä ihan ok.
Fun,right?
eipä ainakaan ässässä kärsi pitää yoshin aluvaimentimessa kättä yhtään jos antaa vähänkään happee(Osteki @ Kesä. 20 2011,19:27) kirjoitti
YZF1000R
Alumiini tuppaa johtamaan lämpöä hieman paremmin mitä hiilikuitu(JOLLI @ Kesä. 20 2011,20:10) kirjoitti
Hiilaripönttö on hyvä käsien lämmittelyyn
Niin ja käytä hakua niin löydät edellisen keskustelun aiheesta...
Perus ECU flashaus + quickshifterin aktivointi onnistuu GSX-R 1000 K5-L1 ja 600/750 K6-L5
Pari kesää sitten lakattiin naapurin Devil hiilarislipari ihan "kälä-kälä" lakalla ja hyvä tuli, eikä ollut mitään ongelmaan lämmönkeston kanssa. Tosin oikealla 2-komponettilakalla saa varmaan paremman tuloksen.![]()
No licence team 8.9.2010 - 16.12.2010
XX