Tulokset 1:stä 4:een 4:sta
  1. #1
    *

    Varaa paikkasi Kallio Racingin rata-ajokoulusta 30.5.2011! **


    Yleisön pyynnöstä Kallio Racing järjestää Botniaringin radalla maanantaina 30.5.2011 klo 10-18 avoimen ajokoulun kaikille rata-ajosta kiinnostuneille. Kaikki katukuskeista kisakuskeihin ovat tervetulleita ajokouluun, vaatimuksena on vain oma moottoripyörä, sopivat ajovarusteet ja kiinnostus rata-ajoa kohtaan!

    Kouluttajina toimivat Suomalaisen Road Racingin huippunimet Mika ja Vesa Kallio sekä veljesten oman tallin Kallio Racingin muu väki. Ajokoulu järjestetään heti ensimmäisen SM-osakilpailun jälkeisenä maanantaina 30.5.2011 klo 10-18, joten ajokoulun voi hyvin yhdistää vaikka SM-kisareissuun! Rata on varattu koko päiväksi vain Kallio Racingin ajokoulun käyttöön.

    Päivä aloitetaan aamukahveilla klo 10, jonka jälkeen käydään läpi päivän ohjelma ja aikataulu. Kuljettajat jaetaan kolmeen ryhmään.

    Tarkoituksena on oppia mm. nopeita ajolinjoja, oikea-aikaista jarrutusta ja mutka-ajamista, johon Botniaringin rata soveltuu erittäin hyvin. Päivä aloitetaan rauhallisesti ja vauhtia lisätään pikku hiljaa, joten kokemattomatkin kuskit sopivat joukkoon hyvin. Ajoaikaa on runsaasti.

    Tarvittaessa on luvassa opastusta myös pyörän säätämiseen. Kallio Racingin porukka on koko päivän ajan käytettävissä, valmiina neuvomaan ja vastaamaan kurssilaisten kysymyksiin.

    Päivän hinta on 200 euroa / hlö. Hintaan sisältyy myös päivän aikana tarjottava lounas.

    Ole nopea ja varaa paikkasi ajoissa, sillä vain 30 ensimmäiseksi ilmoittautunutta otetaan mukaan!

    Sitovat ilmoittautumiset viimeistään 13.5.2011 mennessä.

    Tiedustelut ja ilmoittautumiset info@kallioracing.com tai 050 555 2079 /Anna Hellstén.

    Tervetuloa mukaan, nähdään Botniaringilla!
  2. #2
    Sori, huomasin vasta jälkeen ,että näille ilmoille on oma osio;
    jos joku osais modaa tän sinne ,thx

    timo
  3. #3
    Mää ainaskin meen tuonne.
    Älä korjaa ehjää....
  4.  
  5. #4
    Tervetuloa!
    Vielä on tilaa muutamalle kahvankääntäjälle, rohkeasti mukaan.