Moi,
Laittelin mopoa tulille niin alkoi heittää bensaa jostain etulokarille. En kerennyt paikallistamaan kun tuli kiire lopettaa starttaus. Annoin olla vähän aikaa ja starttasin uudelleen niin mopohan lähti käyntiin. Käyttelin jonkun aikaa mutta röpötti pienillä kierroksilla.
Tuntui ettei kävisi kaikilla ennenkun antaa kunnolla kierroksia. Mistähän lähtisi ettimään vikaa? Pääseekö tulppiin käsiksi tankin poistamalla vai pitääkö purkaa puoli pyörää?
Röpötys taitaa johtua juuri siitä että ei saa tarpeeksi bensaa
Ota tankki pois ja katso mistä pääsee vuotamaan? Letkun kiinnitys huono,halkeama, rutussa... Tulppiin pääset tarvittaessa käsiksi, kun tankin otat pois.
gsx-r 1000
kawasaki zx6rr kilvetön
9r taitaa olla vielä kaasaripeli. Tyypillisin aiheuttaja silloin on sakka, tms roska kaasarissa. Avaa tyhjennysruuvit, jos semmoiset on. Se on yleensä vaihe 1. ennenku alat putsaamaan perusteellisemmin.
... jotain piti muistaa
Tuohon mä kans yhtyisin. Itelläni vuoti ylivuotoputkista bensan pihalle ku oli kaasareissa paskaa pohjalla. Se piti jotenki hanoja auki kokoajan sielä ja se vaan ryöppäs kokoajan lisää. Että pahoin pelkään että kaasarijumppaa täytyypi harrastaa.(seku @ Maalis. 11 2011,10:08) kirjoitti
siis pyörähän oli kylläkin ZZ-R 600 -91 mutta en sit tiedä tuosta 9r:stä. mutta voisin olettaa jotain samanlaista fibaa.
Kawasaki ZZ-R 600D -91 (Ex)
Älä huoli vituiksi se menee kumminki.