Pieni mopo kuume iskenyt ja olisi tarjolla zx9-r vuosimallia -98....
Millainen peli tää on? Onko mitään isompaa tyyppi vikaa tai jotain muuta minkä takia joutuu hermoja menettämään?
Mitään tietoa ei kyseisestä pelistä ole mut pirun mukava ajattava ja tekniikalta tuntu loisto yksilöltä![]()
gsx-r 1000
kawasaki zx6rr kilvetön
C-malli siis. Varma peli, käy ja kukkuu, tehoa sopivasti, kyykky muttei mikään yber-sellainen, eli tuolla taipuu matkakin oikein nätisti. Kyytiläisellekin kohtuu hyvät oltavat kyykyksi, tai no matkasportiksihan tuon vois nykyään jo nimetä. Tuo on semmoinen kompromissi joka osa-alueeltaan, eli ei mikään ratapyörä eikä kyllä mikään varsinainen matkasohvakaan, vaan jotain siltä väliltä
Lue ensialkuun tuo koko ysipärrä-ketju, niin viisastut tuon pyörän suhteen paljon.
- P
Edit: itse omistin jokusen vuoden tuosta hieman uudemman, eli E2-mallin (2001) ja ei voi muutakuin kehua kyseistä kikotinta. Todella tyytyväinen olin pyörään.
Moi,
Pitääpi lukea ketju jos vähän viisaammaksi tulisi
Eilen kävin heittämässä 30km lenkin ja kyllä kelpasi
Hyvin huollettu ja tekniikka tuntui olevan kaikin puolin kunnossa.. Hitto tätä kuumetta![]()
Hinta laatusuhde mielestäni suht ok.
gsx-r 1000
kawasaki zx6rr kilvetön
+Hyvät katteet
+iso hanskalokero
+vääntävä kone
+Erinomaiset valot, siis jos kyseessä on uudempi tuplavalomaskillinen
+tilava sekä kuskille, että matkustajalle
-Painava
-Tehoton
-Löysä alustainen, vaihtamalla jäykemmän takajousen ja säätämällä koko alustan saa kohtuullisen
- kamala ajettava kaksi päällä paitsi jos kyseessä on jotkut kukkakepit (liittyy edelliseen ongelmaan)
-liian leveä radalle (kallistusrajat loppuvat, ennen kuin kuskin kantti)
-nykii alle 3000 rpm:n
-Jalkatapit liian matalla, tosin onhan se hyvä että jalkatapit raapii maata ennen koneen poskia...
-Ajoasento on persiistä meikäläiselle (ei sovi mun selälle)
Takana n. 34 tkm E-mallilla...![]()
“Dying is the day worth living for" - Captain Hector Barbossa
Orgin venejaosto 2015 --> Tuuliajelehtimis osasto 2016 -->
Yamahaki YZF-R1 (-07) 2011-2015
Kawasaki zx-9r (-01) 2007-2011)
Kawasaki Er-5 (2007-2008)
nykiikö muillakin? Mie luulin et uus KN filsu ilman säätöjä olis tehny tuon ja kuvittelin että orkkiksella olis nykiminen muuttunut nypytykseksi.. no miusta tuo on hyvä. Jos paino alkaa ärsyttää ni otan katteet veks ja teen striit faikterin.
Ehkä ärsyttävä nypytys on parempi termi(rumakuhelvetti @ Elo. 02 2010,19:11) kirjoitti
Nypytys on tosiaan tyyppivika, johtuneen mahdollisesti jyrkistä nokkakulmista. Vaihoin omaani webcamin virinokat, niin tyhjäkäynti meni vaan karmeemman kuuloseksi. *
![]()
Ysiärrää ei oo tosiaankaan tarkoitettu koneensa puolesta tourinkiin ja vielä vähemmän kyläajeluun. Ysi kaipaa kierroksia, niiin silloin se näyttää parhaan luonteensa.
“Dying is the day worth living for" - Captain Hector Barbossa
Orgin venejaosto 2015 --> Tuuliajelehtimis osasto 2016 -->
Yamahaki YZF-R1 (-07) 2011-2015
Kawasaki zx-9r (-01) 2007-2011)
Kawasaki Er-5 (2007-2008)
mopo![]()
tl1000s >zx12r 03 >
Honda F6C Valkyrie>triumph rocket3 roadster 2010> Ktm super duke gt 2016
Eikö tohon nykimiseen auta seoksen säätö? Jos alle 3000, tuota tekee?(sky @ Elo. 02 2010,20:37) kirjoitti
gsx-r 1000
kawasaki zx6rr kilvetön