no edellisessä postauksessani mainitsin (jälleen) perustelun, mutta sinua ei (taaskaan) kiinnostanut lukea kappaletta loppuun.(Nitrous @ Helmi. 25 2011,15:31) kirjoitti
Turhaan me tässä taistelemme siitä, miksi näin, en oikeastaan ota kantaa, onko se oikein vai väärin, vaan sanoin vain, että sellainen suositus Suzukilla on Suomessa, ja that´s it. Jollet usko, niin kysy itse.
- Myynnissä: Sivulaukkusarja, Touring-pleksi, Alakate, Rengassarja (kaikki uusia,ajamattomia), sopii DL650A 2012 -
25.5.12 tuli 40 täyteen ja päätin että nyt saa netissä notkuminen jäädä
Tässä täytyy myöntää, että lipsahti tuo lause ohi silmien aiemmin. Pahoittelut siitä.(pecha @ Helmi. 25 2011,15:55) kirjoitti
En ole missään vaiheessa väittänytkään, ettei Suzukilla olisi tuollaista suositusta. Olen vain pyrkinyt sanomaan, ettei se suositus ole yleispätevä ja suosituksen perustelu nimenomaan kalvonpaksuudella hieman ontuu.
Superbike #7
ei ehkä ihan kaikkiin päde mut voisin kuvitella että kilpakuskien/mekaanikkojen ei tarvii paljon ajatella millä öljyillä ajetaan jos sponsorit on jonkinmoiset?
käytännön kokemus voi olla luokkaa 2-3 eri merkkiä jotka joskus harvoin vaihtuu sopimuksen mukana... sama se taitaa olla korjaamoidenkin kanssa, se mitä edustetaan niin sitä käytetään ellei asiakas omia luistovoiteita paikalle kanna?
noh tuo nyt vaan on hullu ajatus muiden ohessa *
mut on sinänsä kätevää kuitenkin sekin että kun maanantaina saapuu vähän yli 400 litraa mobilia pihaan niin sitä menee taas kaivuriin,3 traktoriin,ajokoneeseen,3 autoon,6 motskariin,mopoon,mönkijään ja ruohonleikkuriin! ei tarvii ihmetellä mikä menee mihinki kun kaikkien moottorit hajoo samasta syystä, mutta ei en suosittele paistamiseen kuitenkaan... *
ja nyt odotellaan sekuntti vastausta![]()
Näillä mennään toistaiseksi...
Yamaha Tenere 700 -22
KTM XC350F -11
Honda CR500 -99
Yamaha DT Tenere125 -91
Luin jostain sivulta, että kunnon delvac miehet käyttää nykyään bensan seassa 10% polttoöljyä! Tulee halvemmaksi ja on kätevää....![]()
![]()
Cbr 1000 f -94