Tulokset 1:stä 8:een 8:sta
  1. #1
    Kokemuksia uusista/uudehkoista Kappa -takalaukuista? Vinkkejä kaivataan kannattaako sellainen hommata vai suosittelisitko mieluummin jotain muuta merkkiä?
  2. #2
    No sehän on Givin sisarmerkki ja tehdään samalla tehtaalla joten eiköhän ne ihan kuranttia tavaraa ole. Oma ainakin on palvellut pari vuotta moitteettomasti.
    Jos ei Delvac ja tissit auta, tauti on kuolemaksi.
  3. #3
    Jep mulla sivulaukkuina K40 ja perälaukkuna K53. Ja hyvin ovat toiminu. Suosittelen!
    Hayabusa -2011
  4. #4
    Takalaukkuna ollut K44, ja hyvin on pelittänyt. ei tuossa mitään vikaa ole ollut tosin on ehkä vanhempaa malli sarjaa, mutta uutena tuon ostin pari vuotta sitten.
    Mielipiteeni vain omiani, eikä minua kiinnosta mitä muut niistä ajattelee. Tietoisesti en kuitenkaa loukkaa ketään tai mitään.

    Yamaha FJR 1300A -08
  5. #5
    K49 toimi ainakin ihan hyvin ja nyt olis kaupan jos on tarvetta.
  6. #6
    Kappa 46 paljossa ajossa.
    Sopii 2*kypärä tai Iso kannettava tai 24kaljalaatikko+makkarat.
    Ei turha.
    XJ750 -83
    Specialized Camber Comp 29 -13
    TDM900A -08
    Fantic trial 200 -79
  7. #7
    Kappa ja Givi, toinen tykkää äiteestä, toinen tyttärestä. Mallistoissa kun on hiukka eroa kokojen ja ulkonäön suhteen, mutta kun kerran käydät samoihin tellinkeihinkin, niin valinta vain oman tarpeen mukaan. Yhtä laadukasta tavaraa molemmat
    Suzuki GSF 1250 SA GT ABS Bandit -08
  8.  
  9. #8
    Isosti kiitoksia kaikille vastauksista. Päätös on näillä kehuilla helppo tehdä. Ulkonäkö Kappa-laukuissa miellyttää silmääni enemmän kuin Givillä, tästä syystä kyselin juuri Kappaa. Kauppaan siis mars =)