Tulokset 1:stä 2:een 2:sta
  1. #1
    Ostin loppukesästä keulaan kolaroidun G:n. Olen huonolla menestyksellä metsästänyt etutuubeja. kyselty on suomen purkaamot ja osa ruotsin sekä pari saksalaista purkaamoa, mutta apua en ole saanut. Lisäksi olen yrittänyt tilata ihan orginaalit, mutta niiden valmistus lopetettu ! Mistä minä saisin kyseiset tuubit, vai onko helpompaa vaihtaa jonkin muun pyörän keula? en mielellään lähtis siihen, koska haluaisin piettää pyörän alkuperäisessä mallissa/ kuosissa.

    APUVA
  2.  
  3. #2
    Etutuubit? Siis pelkät liukuputket vai koko teleskoopit?

    Liukuputkia löytyy ainakin Wilbersiltä. http://www.wilbers.de/download/mud_042009_.pdf Tosin jos kyseessä on GSX1100G, niin sitä ei ainakaan suoraan löytynyt tuosta listasta. Pienellä mäihällä jonkun muun mallin putket saattaisivat olla samat.

    Suomessa noita myy Oitracon http://www.oitracon.fi/jousitus/index3.html Kannattaa kysyä, ainakin itse olen saanut tuolta hyvää ja asiantuntevaa palvelua.
    Arttu