Moi,onks kellään kokemusta ketjujen+rattaiden vaihdosta kyseiseen pyörään.Onnistuuko koti konstein?
Tuolta löytyy lisää tietoa ja linkki Chain Gangin sivuille, jossa on hyvät ohjeet, tosin englanniksi.
https://www.youtube.com/user/mtubeist
Onnistuu VARMASTI jos osaa ajaa moottoripyörällä.
Eturattaan suoja irti ja ketjulukko irti. rattaiden ruuvit irti ja uudet takaisin. 1/2 tunnin homma eikä ihmetyökaluja tarvita.
TEKEMÄÄN SIITÄ.
<p>WEST</p>
Jos vanha ketju niitattua mallia, tarvii ehkä Kulmahiomakonetta, jos ei ole ns. ketjutyökalua pakissaan! Takarattaan vaihto kans vie hieman enemmän kun 1/2 h aikaa! 45 v. mp kokemuksella!
Olikos tuossa eturatas swingin kanssa samalla akselilla? Ainakin GS800:ssa taisi olla. Tuo ratkaisu saattaa teetättää vaihdossa hieman hommia.
<p>2002-2014</p>
Ei ole kummassakaan. G450X on ainut, jossa takasvingi ja eturatas on laakeroitu samalle akselille ja siitäkin saa eturattaan irti svingiä irroittamatta.(C-A-D @ Syys. 18 2009,17:57) kirjoitti
https://www.youtube.com/user/mtubeist