Käyppäs tyypittämässä tie 1605. On sitten tosi mutkainen ja asfaltiltaan hyvä. Viime kesänä ajessani sitä, mutkissa ei ollut irtotavaraa lainkaan => hubaa oliMutkat on jyrkkiä ja mäkisiäkin, joten joistain mutkista ei näe kuin pätkän, loput ollessa kuolleessa kulmassa.
Ainoa haittatekijä on 60/80 rajoitus. Ja myös sinivuokot tietää tuon tien arvon, joten saattavat satunnaisesti siellä ottavan huippunopeuksia ylös, mutta eikös joka kisassakin niin tehdä?
Kawasaki GPX 750R -89
Kawasaki ZZR 1100 -95
Tuli toissa päivänä ajettuu toi pätkä, täytyy sanoa, että kiva oli kurvailla. Tie on suhtkoht hyvässä kunnossa, muutamia pikipaikkauksia ja halkeamia siellä täällä.
Kuvia --> Suzuki GSF 1250 A Bandit -08
Juu,se Myrskylän seutu yllätti tällaisen Keski-Suomalaisenkin viime kesänä siellä ajellessamme.....hyvä pätkä.
Eilen ajelin. Nyt oli joissain mutkissa soraa.(Bluesman @ Huhti. 27 2004,07:33) kirjoitti
Tämäkin tuli kokeiltua tiistaina 29.07.2009. Mukavassa kunnossa. Myrskylästä löytyi mukava mutkatie myös Vierumäelle!
Jos et sinä, kuka? Jos ei nyt, koska?
-Abraham Maslow
linkki
Siitä sitten vaikka Porlammin kautta Artjärvelle
Tuolla kulmilla riittää ihan kivaa pätkää ajaa melkein minne vain.
Jos ei Delvac ja tissit auta, tauti on kuolemaksi.
Tuollapäin on tosiaan paljon mukavaa maalaismaisemaa. Ei vaan uskalla niin kovaa ajaa että kunnolla kanttailemaan pääsisi. Sen verran risteyksiä yms
Valitettavasti myö ollaan jo eellä!
0.25kW sähköpyörä - kyllä lähtee!
IU-ajeluille mukaan niin löytyy monta mukavaa pätkää noiden pääteiden lisäksi. Hyviä nuokin ovat
Tuossa yksi, toinen, ja tämä, tämä vasta hyvä onkin, vähän pienempää, tuolta kannattaa koukata, nyt meni daiju sekaisin, että mitä on ylös laitettu.vaan
Iku
Mitään en yritä mutta parhaani lupaan
Tän täytyy olla vitsi. Tuli just ajettua ja paljon paskemmassa kunnossa olevaa tietä ei oo tänä kesänä tullu ajettua.(Mad-eira @ Heinä. 30 2009,20:41) kirjoitti
Tie on mukava ja mutkaa riittää, mutta pinnaltaan aivan kauheassa kunnossa ja helvetin hiekkainen.
Bonuksena oli vielä kaatunu saatanan iso puu tielle katkaisten molemmat kaistat.![]()
BMW K1200S