Sivu: 6 / 6:sta EnsimmäinenEnsimmäinen ... 456
Tulokset 151:stä 162:een 162:sta
  1. #151
    Kiitokset tilannepäivtyksestä ja kovasti potkua kuntoutukseen. Rankan reissun olet jo läpikäynyt, toivottavasti jatko on helpompaa. Onneks nuoret luut sentään paranevat nopeasti.
    R1 + FJR
    + lelut monttuun ja mönkimiseen sekä tonkimiseen
  2. #152
    Tsemppiä ja voimia BB-87:lle kuntoutukseen *
    Suzuki GSX 1300 R Hayabusa -12
    Yamaha FZ 1-Naked -10
    Honda CB 600 F Hornet -08
  3. #153
    Kiva kuulla, että olet paranemaan päin.
    Ei muuta kuin leuka ylös ja kohti tulevaisuutta.
    Tsemppiä!
    Trust your instincts, be yourself!

    Kawasaki Z750 -04 --> Suzuki GSX-1300R Hayabusa -08--> Kawasaki ZZR1400 -12 --> Kawasaki H2SX SE -18
  4. #154
    MotOrgBike-vastaava, moderointivastaava, tapahtumavastaava riisor:n avatar
    Pääylläpitäjä
    Moderaattori
    Hallitus
    Liittyi Apr 2007
    Kytäjä
    MotOrg ry jäsen
    Lainaa (BB-87 @ Loka. 23 2009,16:34) kirjoitti
    Vasen reisiluu murtui pitkältä matkalta, lonkka ja lantio murtuivat, pari selkänikamaa ja kylkiluu murtui, toinen munuainen hajosi, keuhko puhkesi, sydän ja maksa ja muut sisäelimet saivat hittiä ja jotain muuta. Yhteensä yli 150 tikkiä.
    Ohhoh, melkoinen vikalista

    Hienoa että olet itse siitä täällä kertomassa - Tervetuloa takaisin ja tsemppiä kuntoutukseen!
    Reissulla ei sitten ole kusitaukoja emmekä pysähdy syömään

    >> PK-letkaohje <<
    >> Veturin vinkit <<

    Ducati SFV4S
  5. #155
    Voimia kuntoutumiseen. Kyllä siinä oltiin sydän kylmänä odottelemassa apuja ja mielessä toi ajelu on ollut pitkin syksyä. Onneksi olet siis vielä täällä.



    Pappatuna tallissa.
    ex-GSX-F '99, ex-GSX1300R '03, Tunturi Start '70, Dyna Street Bob '08
  6. #156
    Lainaa (BB-87 @ Loka. 23 2009,16:34) kirjoitti
    Heipä hei taas. Keskiviikkona pääsin vihdoin sairaalasta eli tuli siellä reilu 2,5kk oltua...28 päivää teholla. Nyt tammikuun alkuun kuntoutuksessa ja katsotaan jos sitten pääsisi kotiin ja missä kunnossa. Kyllähän siinä kaadossa vähän joka paikka hajosi. Vasen reisiluu murtui pitkältä matkalta, lonkka ja lantio murtuivat, pari selkänikamaa ja kylkiluu murtui, toinen munuainen hajosi, keuhko puhkesi, sydän ja maksa ja muut sisäelimet saivat hittiä ja jotain muuta. Yhteensä yli 150 tikkiä.
    Kiitos kaikille auttaneille. Hyvä että oli kunnon varusteet, varsinkin selkäpanssari. Taitaa kyllä harrastus jäädä joksikin aikaa
    Melkoinen "vikalista"

    Toipumisia .
    Mukava ku pukama...eiku mukana

    Mei tö iiköls SKRIIM!

    The Mocamaster

    Koska kortti ja leipä
  7. #157
    Hyvä et olet hengissä, pk-kaahaustorstain jälkeen kannattaa olla ilonen jos selviää kunnossa.
    SUZUKI B-KING
  8. #158
    Kunnia pj Jassu:n avatar
    Pääylläpitäjä
    Rata & Koulutus
    Liittyi Mar 2002
    Vantaa
    MotOrg ry jäsen
    Lainaa (AF-1 @ Loka. 23 2009,20:27) kirjoitti
    pk-kaahaustorstain jälkeen kannattaa olla ilonen jos selviää kunnossa.
    höpöhöpö
    Pyörätön motoristi...

    Exät: KTM 690 SMC, kilvetön Yamaha YZF-R6R, BMW S1000 RR, Suzuki GSX1300R Hayabusa, Yamaha YZF 600R Thundercat
  9. #159
    Joo. Todella hienoa kuulla, että kaveri on "kunnossa". Ei muuta kuin onnea ja tsemppiä kuntoutukseen.

    Osaatko/haluatko kertoa vielä omia ajatuksia mitä siinä oikeen tapahtu? Mehän ollaan vaan seisottu tumput suorina ja paskat housussa ja ihmetelty, et mitä oikeen tapahtu



    premier

    emeritus
  10. #160
    Menihän se tilanne nopeasti ja moni on spekuloinut että olisin säihkähtänyt edessä olevan väistöliikettä tai pelästynyt hiekkaa. Todellisuudessa en havainnut hiekkaa ollenkaan, vaan keskityin mutkaan tulemiseen ja aivan ylättäen etupyörä lähti alta ja tajusin että lennän suoraan tolppaa kohti. Taisin ehtiä yhden kirosanan sanoa kun olin jo maassa. Sitä olen ihmetellyt että missä asennossa olen tolppaan osunut kun vähän joka paikka hajosi.
    Yamaha YZF-R6R -09 - vakuutusyhtiö lunastanut omakseen
  11. #161
    Lainaa (AF-1 @ Loka. 23 2009,20:27) kirjoitti
    Hyvä et olet hengissä, pk-kaahaustorstain jälkeen kannattaa olla ilonen jos selviää kunnossa.
    +1
    Honda 1100 XX Superblackbird -08
    Kawasaki Monster ZX-10 R -09
    Ja nyt taas mennään bläkkärillä, vm07.
    Vaihtu uuteen Honda VFR 1200F -14.
    Kawasaki H2 SX SE -18
  12.  
  13. #162
    Hienoa kuulla, että olet selvinnyt tänne kirjoittelemaan BB-87. Kylläpäs näytti pahalta tuo "vikalista". Ei voi muuta ku kiittää onneani, kun selvisin kolmella sairaslomapäivällä tuosta rytäkästä. Voimia kuntoutukseen ja toipumisia *
    ZZR-600 -93
    ZX-6R -05
    - - - - - - - -
Sivu: 6 / 6:sta EnsimmäinenEnsimmäinen ... 456