Sivu: 2 / 2:sta EnsimmäinenEnsimmäinen 12
Tulokset 31:stä 32:een 32:sta
  1. #31
    No nyt on itelle ensimmäinen kaasarikin puhdistuskin tullut tehtyä. Otin irti ja pistin osiksi ohjeiden mukaan. Kaikki letkut ja röörit ja suuttimet jne. puhdistettu puhdistusaineella ja puhallettu paineilmalla.
    Toissijaisen kaasuttimen pohjalla oli ilmeisesti vähän vettä, ja sen yläosassa oli koneesta tulevan siivilällisen huohotinputken kautta tullut ihme paskaa. Bensahanankin katsoin. Käynnistys ja testiajo saa jäädä huomiseksi..

    Tässäpä kuvakin ennen aukaisua:




  2.  
  3. #32
    Noniin! Kaasuttimen puhdistus tekikin tehtävänsä ja pyörä toimii paremmin ja tehokkaammin kuin koskaan minun omistusaikanani.. Ei ole enää mitään ongelmaa ajaa moottoritiellä, paitsi ettei halua, nappularenkailla ja ilman mitään tuulen suojaa. Sorateille tehoa kyllä tarpeeksi. Nyt voi laittaa myyntiin.. xI



Sivu: 2 / 2:sta EnsimmäinenEnsimmäinen 12