Tulokset 1:stä 4:een 4:sta
  1. #1
    Epätietoinen kainuusta kysyy että joissakin cbr1100xx malleissa näkyy oleva äänenvaimentimessa oleva alkuputki piempi kuin esim. itelläni 2000 mallisessa. onko sillä jotain käytännön merkitystä, ruma se ainakin on.
  2. #2
    Erot voinevat tulla siitä että ruiskumalleissa on katalysaattori, kun kaasarimalleissa sitä ei ole. Luulisin? Ainakin omassa -00:ssa on (jokseenkin hyödytön) katti.

    /MarcusB
    nyt: Suzuki GSX-1300R Hayabusa -08
    ennen: Tunturi Supersport -84, Hondat VF750F -83, VFR750F -93, XR400R -98, VTR1000F -02, CBR1100XX -00
    "I hope for nothing, I fear nothing, I am free"
  3. #3
    Eikös se kattimallin putki ole hieman paksumpi siitä liitoskohdan jälkeen. Kaikki ruiskutkaan eivät ole katalysaattorilla varustettu.



  4.  
  5. #4
    Uudemmissa xx:ssä on se alkupätkän putki ihan samalla halkaisijalla kuin 99-mallisessa ruiskussa. Uudempi malli orggiisvaimentimista sopii malleista 99-07.
    PS. Kattihan on siinä ns. pakosarjassa ennen vaimentimia eikä vaimentimissa.
    *******************
    zx10r
    *******************