Tulokset 1:stä 6:een 6:sta
  1. #1
    Kiinnostaisi vaihtaa Sprint RS:ään (2002) sarventumppien tilalle tavallinen ohjaustanko. Ei ole tuo hintakaan kovin paha.
    Mutta mitenkähän tuossa käy, jääkö nykyiset vaijerit ja muut systeemit lyhyiksi? Sittenhän se on ihan joltinenkin urakka.
    Kokemuksia?
    Triumph Sprint RS
    Fiat 124 Spider
  2. #2
    Linkki

    Itse ostaa paukautin elahdesta tänään tommosen, saas nähä rupeeko Delvacin liottamasta motista irtoomaan metallihiukkasta...



    Triumph Tiger 900 -96, 39tkm (430, DB) R.I.P. Sprint 900 -93, 96 tkm.
    Vanhan motoristin hengissäsäilymiskikka: vanhemmiten ei tule yhtään sen viisaammaksi, mutta varovaisuus lisääntyy.
  3. #3
    Ameriikan ebaysta tilasin ohjaustankojen alle korotuspalat. Vaijerit riitti vielä, mutta kun RS:n ohjaustankojen tilalle yritin vaihtaa ST:n vastaavat, niin vaijerit jäivät lyhyeksi. Nyt ajellaan sitten pelkillä ST:n tangoilla.

    Toisaalta, noissa on kyllä usein maininta jos vaijereille pitää jotain tehdä. Äkkiseltään näyttäisi kyllä, että vaijerit menevät väkisin vaihtoon, jos ei ihan suoraa tankoa laita.
    Triumph Speed Triple 1050 -05 raato
    BMW R45 -79
    Yamaha rd 250 lc -81
  4. #4
    Tuli vastaus: jarruletku pitää vaihtaa, muita ei. Aika hämmästyttävä juttu. Kai se on sitten vaan tilattava ja katsottava oliko Günther oikeassa.
    Triumph Sprint RS
    Fiat 124 Spider
  5. #5
    Tarkemmin kun muistelen, niin taisi tosiaan olla niin, että juuri jarruletkusta ahdisti.
    Triumph Speed Triple 1050 -05 raato
    BMW R45 -79
    Yamaha rd 250 lc -81
  6.  
  7. #6
    Lainaa (wesba @ Tammi. 11 2009,16:55) kirjoitti
    Linkki

    Itse ostaa paukautin elahdesta tänään tommosen, saas nähä rupeeko Delvacin liottamasta motista irtoomaan metallihiukkasta... *
    No on ristus värkki!
    Moon oikias, sinoot vääräs - Moomma oikias, tootta vääräs...
    Opinions are like assholes, everybody got one.
    Honda XL 125 R -82 --> Kawasaki Z 650 -77 --> Honda CM 400 T -84 --> Honda NTV 650 Revere -90 --> Triumph Thunderbird 900 -00 --> Triumph Tiger 955i -05