Kun kerran Motoparkkia ollaan ajamassa alas, kuka ajaa nopeiten ton vanhan GP-radan.
Eihän se voi rikos olla, nopein vaan. Voi sitten mennä vaikka miliisille kertomaan. Kaupungin itä-osaan
Kun en saanut taksia, miliisi heitti baariin.
Ja varokaa niitä kaupungin hidasteita, vedetään sit, kun luvallisesti ei saa oikeilla radoilla tätä menoa?, niin omalla luvalla.
Mielenkiintoista luettavaa, ainakin noin merkkien puolesta. Yamaha on dominoinut 250/350 sarjaa aika vahvasti 71,73,73, ... Suzuki taas ollut 500 satasissa hyvä.
Hondaa ei näy lainkaan, mutta tässä taisi olla joku kiista säännöistä ja Honda poistui radoilta ?
![]()
Mikään ei ole niin tärkeää kuin moottoripyöräily, eikä sekään ole kovin tärkeää. www.j-helin.net
Olikohan 70 luvun alussa Jarnolla tekemistä voittojen suhteen... Ja Yamaha käytti toimivaa 2t konetta, johon Jarno vaihtoi pytyt, ajotauolla;250->350
js
Ja käyppä lueskee vaikka kirjastossa, Hondal oli muistaakseni 5 pyttyä piikis. Varmaan en voi muistaa, luin siit on 15v aikaa. Kiersi ihan hulluja nopeuksia...(hondamania @ Tammi. 04 2009,12:03) kirjoitti
Nyt ajoin rykkösel Motoparkis lammelta ylös ja raakana 3=>4;seen. Loota rikki. Möttösen Hanski laitto kuntoon. Vaihto samal muutkin kuluneet osat. Hienoa työtä teki, ja kuitin kanssa.