Moron Ducatistit !
Kävin näyttämässä 2007 Italiasta tuomaani ST4:sta Jyväskylän alapuolella ja sinnehän se jäi. Urani 11:sta mopo ja ainoa jonka
jälkeen jäin haikeana katselemaan kun se poistui maisemasta
uuden omistajan ajamana...
Muttamuttamutta, kunhan Kiimingin moottoriurheilukeskus saadaan nippuun saattaa joku kilvetön punainen Ducati laulaa alla ?
Hyvät loppukesän ajot, niille joilla on millä ajaa !
Mietiskelin ittekkin vaihtoa, mutta päätin sitte lopulta tilata entiseen osia (kytkin, remmit...) ja pistää talvella paikalleen ja säästää vaihtorahat Alfaan. Guzzin Griso, Triumphin Sprintti ja pari muuta ehdokastakin oli ehdolla.
Reilu 55 tonnia on ny kilsoja mittarissa - eiköhän tuolla ajele vielä mutkasta tietä näkymättömiin.
Mitä meinaat hommata tilalle?
Honda NT1100 -22 (exät: BMW K1300GT, Honda Fireblade, 2 kpl BMW K1200S, Ducati ST4, Ducati S750HF, Kawa ER-5, Moto Guzzi V65C, Suzuki S1, PV50)
Siinäpä se, mitä tilalle ? Dollari olis nyt halpa, pitäisikö alkaa
uittopuuhiin..... Matkapyörää kolmella laukulla vai tuunattua customia ilman hapsuja ja nahkoja ? Raha polttaa taskussa !
Leipätyö vaati ajokortin ja kun luonne on jäänyt keskenkasvuisen tasolle, niin vaatisi vain pikkuisen huonompaa tuurintynkää, että joka reissulla voisi kortti kuivahtaa. Ja nyt en puhu jatkuvasta hurjastelusta tai piittaamattomuudesta liikenteessä, ainoastaan mopon tehovarojen käytöstä esim. ohituksissa.
Eihän Ducatilla voi ajaa tasaista matka-ajoa, minusta se on pyörän luonteen vastaista.
Pyörän valintaa helpottaa se, että ajaminen on tärkeintä, ei se millä ajat.
Hyvin sanottu.Asian ydin on tässä.(hampuusimopo @ Elo. 17 2008,10:14) kirjoitti
Täällä myös Ducatinsa myynyt ilmoittautuu. Saa nähdä kauanko pystyy olemaan ilman
TL1000S, KX-250
Ajattelitko ajaa sillä kilvettömällä crossi-, jokkis- vai kartingrataa? Viimeisen tiedon mukaan Asfalttiradan rahoituksesta puuttuu n.3,6M€. Vai oletko hoitanut tuon mitättömän summan rahoilla jotka sait Ducatin myynnillä?(hampuusimopo @ Elo. 16 2008,21:11) kirjoitti
![]()
-Timo
Tasapainotan vähän ducatistien katoa kun vaihdon viikonloppuna japsista italialaiseen. Parissa päivässä n. 1000km![]()
Ducati 749s -06
Jos joku haluaa liittyä italokerhoon niin täällä olisi ST4- 01 myynnissä hyvään kotiin.![]()
CB350, XS650, CB750K7, XS850,XV1000(TR-1), XS1100S, ST-4, FJR1300A
Hetiano kyseli rahoitusta ? Aattelin ottaa tililtä, jos ei ihan riitä, pitää mennä armeija-aikaisille päivärahasäästöille
Muista kysyä sitten Vippi-lippuja radalle ajoharjoitteluun.
Sinulle voin ihan ilimatteeksi opettaa vielä oikeat ajolinjat
kaupanpäälle !![]()
Hyvä että rahoittaja ratahankkeelle löytyi!(hampuusimopo @ Elo. 27 2008,20:01) kirjoitti
Vippilipun otan mielelläni, mutta ajolinjoja sinun tuskin tarvitsee minulle näyttää.![]()
-Timo