Tulokset 1:stä 7:een 7:sta
  1. #1
    alku kesästä oli homman nimi sellanen et pyörä ei lähtenyt käyntiin ku oli sammui laittaessani jalkatuen maahan, se korjaantui ku vaihdoin sytytyksenn sulakkeen. Jalkatuki oli polttanut sulakkeen. Nyt homma uusitui kaverin toimesta, katoin sulakkeet ok, niitä räpläilessä lähti starttamaan mut lopetti kesken, olisiko joku rele finiitto ku tuntuun et sähkö puolen vika.
  2. #2
    Oisko jalkatuen katkasin lyö johdot yhteen ja kokeile..
    Pyörät:Suzuki GSXR 1100 -92
    Honda cr125r -92
  3. #3
    Turkulainen kiintiöpaha Ouzi:n avatar
    Hallitus
    Rata & Koulutus
    Liittyi Dec 2007
    Turku
    MotOrg ry jäsen
    Lasiputkisulake kyseessä? joskus tullu näin sähkömiehen ammatissa vastaan, uudessa ei ole langat siellä päissä kunnolla kiinni-->ei toimi, pätkii



    TL1000S 1999 Kadulle
    GSXR600 -08 Radalle
    GSX1300R -02 Tourinkiin
    Suzuki DR650 -99 EX
    RSV1000R -04 EX
  4. #4
    Tota noin, ensin aluksi että mikä malli jammua? Jos tosiaan on toi lasisulake malli niin sitten vaan katsomaan sitä sulakerasiaa tarkemmin, mulla kahdessa jammussa on nämä sulakepitimet "syöpyneet" tai jotain vastaavaa piloille. Esimerkiksi XJ900:ssa korvasin yhden niistä neljästä sulakkeesta lattasulakkeella. Laitoin sulakerasian piuhojen väliin varaosaliikkeestä hommatun sulakepesän. Siihen loppu ne ongelmat.
  5. #5
    Eli kyseessä thundercatti 600 -98 eli tuossa on nuo latta sulakkeet.
  6. #6
    Vika löytyi kiitos hyvien vihjeiden. Jalka tuen katkaisija kontakti vikaa ku otin sen irti ja laitoin johdot yhteen niin johan hörähti käyntiin. putsasin liittimen ja toimii...Kiitos
  7.  
  8. #7
    Avot
    Pyörät:Suzuki GSXR 1100 -92
    Honda cr125r -92