Onko kenelläkään kokemuksi GPA:n kypäristä ja erityisesti Aircraft -mallista? Istuu omaan kuuppaan ihan mukavasti mutta nimenomaan käyttökokemuksia kaipailen
Taitaa kyseessä olla eurobikerin oma halpismerkki tuo.
Kokemusta kahden kesän verran jostain toisesta mallista. Kyllähän se päässä pysyi. Hieman äänekäs verrattuna nykyiseen schuberthiin. Ja Schuberthin aurinkovisiiri pesee gpa:n käyttökelvottoman vastaavan. GPA:n malli vääristi näkymiä ja oli muutenkin niin sumea p*aska että ei tullut käytettyä. Noh, olihan se halpa, satasen.
Valitettavasti myö ollaan jo eellä!
0.25kW sähköpyörä - kyllä lähtee!
No ei ihan Eurobikerin halpismerkki. Ranskalainen kypäränvalmistaja, joka oli aikanaan myös F1:ssä mukana. Esim. Martin Brundle 1984
Valmistajan sivut.
Olen pahoillani, mutta sinulle emme saaneet mitattua nopeutta.
Aijaa, aina oppii uutta![]()
Valitettavasti myö ollaan jo eellä!
0.25kW sähköpyörä - kyllä lähtee!
Olikos tuo GPA se kypärä jossa oli aikoinaan hihnaton malli? Eli kiinnitys tapahtui leukasuojan alaosalla. Ja tämä oli joskus 80 luvulla.
Edittiä: Löytyihän sellaisesta kuviakin http://website.lineone.net/~dave.emerson/gpa/
Taivas saa odottaa
Oli, mullakin oli joskus semmonenkirjoitti
![]()
Olen pahoillani, mutta sinulle emme saaneet mitattua nopeutta.