Millaisia kilpitelineitä olette ärrärriin laittanu? Meinasin sen ite väsätä ja tiedän ettei ole kalliitta kaupassakaan mutta meinasin sen silti väsätä itse! Jos jollain olisi jotain kuvia viritelmistä??
Honda tai Yamaha, so not kunhan cebarilla ajaa
Katseleppas nettimoton myynnissä olevat ja myydyt RR-hondat. niistä löytyy yllättävän paljon erilaisia kilpitelineitä!
alkuperäisestäkin voi yllättävän hyvin muokata hienon telineen.
ps. mulla olisi alkuperäinen teline ylimääräisenä ;)
Adressi Ylen mediamaksua vastaan, käy liittymässä!
http://www.adressit.com/mediamaksu
totta, mutta niissä ei ole sillätavalla keskitytty ite kilpitelineisiin...mutta hyvä idea...täytyy käydä vilkaisemassa!
Honda tai Yamaha, so not kunhan cebarilla ajaa
No helpoin on sellainen että vedät "pannan" siitä äänenvaimentimen ali. Äänenvaimentimen molemmilla puolilla on ruuvit, joihin saa sen pannan kiinni. Pantaan voi sitten tehdä kiinnityksen kilvelle ja vilkuille.
no mites sellainen kun kilpihän "vaatii" kilpivalon? Onko tullut sanomista jos sellaista ei ole? Kun esim entisessä pyörässäni (600f) kilpi tuli tekalampun alle, jossa se rekisterivalo oli!
Honda tai Yamaha, so not kunhan cebarilla ajaa
Ei ainakaan itselle tullut sanomista vaikka sliparista ja vilkkujen välistä joskus kitisivät.