Tulokset 1:stä 8:een 8:sta
  1. #1
    Olen yrittänyt etsiä Monster S4R -04 alaspoileria, oheinen linkki kertoo millaista http://www.ducatimonster.org/feature...red-jul04.html
    Onko kellään tiedossa mistä oheista alaspoileria voisi tilata?
    Bimota DB6 ja Ducati Pikes Peak
  2. #2
    OTna tuli mieleen että minkä takia muuten suurimmassa osassa twineistä on toi alaosa "näkyvissä"?
    -Onko sille mittää varsinaista syytä?
    VTR, SV, etc etc.. Monsterissa nyt tietysti näkyy kun nudisti on..
    "Dear Noah,
    We could have sworn you said the ark wasn't leaving till 5.
    Sincerely, Unicorns"

    EX Honda VTR 1000 -01 " Veturi "
    Yamaha Wild Star 1600 -01
  3. #3
  4. #4
    Kiitos vinkistä, kävin kyllä kyseisillä sivuilla mutta enpä huomannut / lyötänyt ko tuotetta. Palataan asiaan. Vielä kun saisi ton sinisen värinumeron niin jopas alkaisi maalaus hommat sujumaan.
    Bimota DB6 ja Ducati Pikes Peak
  5. #5
    Btw, tuo arrowin putkisto on kyllä laadultaan uskomattoman hyvännäköinen. Spoilereita voi varmaan kyselle desmoworld:ista tai ducatisaarland:ista.



    Monster 1100S in red
    Vespa Primavera -68
    Helkama Major -69

    ex
    -Kawasaki KX 125
    -MS2R1000
    -MS4
  6. #6
    Lainaa (Jake82 @ Joulu. 24 2007,12:41) kirjoitti
    Btw, tuo arrowin putkisto on kyllä laadultaan uskomattoman hyvännäköinen. Spoilereita voi varmaan kyselle desmoworld:ista tai ducatisaarland:ista.
    Saanko kysyä, mikä on mielestäsi juuri tuossa Arrowin putkessa laadukkaan näköistä? Minua kiinnostaa aihe... Eri ihmiset kun näkevät laadun eri tavalla.

    En siis mitenkään vähättele juuri tuota putkistoa, enkä mitään muutakaan. Minua vain kiinnostaa mitkä tekijät tekevät tuotteesta laadukkaan oloisen? Onko se muotoilu, hitsaussaumat, putken pintakäsittely, joku muu?
  7. #7
    No voisin ehkä ilmaista tuon laadukkaan myös hyvännäköisenä. Itselläni on termigonin samanlainen satsi. Arrowia en ole kylläkään nähnyt livenä, mutta kuvien perusteella hitsisaumat, pintakäsittely, liitoskohdat mielestäni paremmat. Termarit ovat myös hitusen liian pitkät. Lisäksi termignonilla ollut paljon yhteensopivuusongelmia, Arrowilla ei näitä ole ilmennyt.
    Monster 1100S in red
    Vespa Primavera -68
    Helkama Major -69

    ex
    -Kawasaki KX 125
    -MS2R1000
    -MS4
  8.  
  9. #8
    Itse olen tilannut "alaspoilerin" tästä firmasta; http://www.redracingparts.com/en/english.htm

    Löytyy hiili- ja lasikuituisena. Hinnatkaan ei ole pahat. Lasikuituinen voisi sopia sulle hyvin, kun maalaushommin olet alkamassa.
    Diavel dark