Tänään illalla n. klo: 18 aikoihin Lapualla aika pahan näköinen mp-onnettomuus. Pläkkäri oli aika lintassa. Toivottavasti kuski (ja matkustaja?) selvisivät vähin vammoin. Alueella on 60 km/h rajoitus ja luultavasti auto oli tullut kolmion takaa eteen? Kun tuli itse paikalle oli vain Pläkkäri tien pientareella... Toivotaan parasta![]()
![]()
Jo on aikoohin eletty. Raavahat miähet syä salaattia ja nuaret naiset juo viinaa.
Kumiankassa näytti olevan hälytys Lapualla noihin aikoihin, 17:54. Loukkaantuneita näytti olevan, ei sen tarkempaa tietoa.
Toivotaan parasta, ettei tarvitsisi kynttilöitä sytytellä.![]()
Ducati Monster 696 -08
ex: Cagiva mito -06
Ajelin kanssa siitä ohi samoihin aikoihin ja silloin paikalla oli jo pari poliisi-autoa ja ambulanssi ja tais olla palakuntaakin sekä mopo ja kypärä keskellä tietä - jäi kanssa vaivaamaan että mitähän siinä oikein oli tapahtunut, sen verta pahan näköisesti mopo oli siinä keskellä tietä *![]()
Notta ei mopolla moottoritielle - lakikin sen jo kieltää!
IBA Finland - Pariisi2006 - Alppireissu 2007 - Euroturnee 2008
Suzuki GSX-750F