Tulokset 1:stä 2:een 2:sta
  1. #1
    Mikähän tässä mättää, jatkuvasti saa lukea mp onnettomuuksista.
    Meitä on paljon tuolla tien päällä, mutta kuitenkin, me kaikki teemme virheitä, autolla ja mopolla. Niinhän se on jos auto ja mp on vastakkain niin heikoilla ollaan, oli virhe kumman tahansa. Kyllähän meissä (mutu) mp kuskeissakin syytä on. En sano että itsekkään olisin niitä rauhallisimpa (mp). Autolla kun on liikenteessä niin rauha maassa, mutta sitten kun mopo on alla. Jokainen uhri liikenteessä on turha, me ihmiset olemme muuttuneet, välinpitämättömyys on tullut. Nopeudet on nousseet, mulla on kiire (muka) täytyy päästä ohi, miksi? Se on meillä kaikilla, ns. kiire ( ei tietysti kaikilla) auto tai mp. Halu ajaa lujaa, miksi.
    En missän tapauksessa tuomitse ketään joka tekee tätä. Mutta elämä on valintoja, voisihan sitä olla kotonakin koko ajan. Ei sekään ole aina niin turvallista.
    Kuitenkin aina pitäisi muistaa että emme ole yksin tuolla liikenteessä, se virhe on niin pienestä kiinni, ja se voi olla kohtalokas. Mutta ihminen on mitä on.
    En meinaa itsekkään ajotyyliäni muuttaa, mutta sekin on valinta.
    Kai me ihmiset vaan sittenkin ollaan "kuolemattomia"



    busanisti
  2.  
  3. #2
    Onneks nuo vakuutus perusteet muuttu oikeaan suuntaan...
    Intruderclubfinland

    Pappa Tunturi
    Tunturi Tiger Aqua
    Yamaha DT 125 *-87
    Yamaha XS 650 *-80
    Honda Shadow 600 *-90
    Suzuki Intruder 1400 *-91