Onko millaiset erot yoshin ja akran koko putkistolla, hinta kyllä mutta mites tehokkuuden suhteen. Nyt mopossa akra mutta pidän yoshin äänistä enemmän. Tekis mieli vaihtaa. Turhaa vai?
busanisti
Turhaa vai? No takuulla on turhaa. MUTTA! Jos sulla on ylimääräistä rahaa ja saat hyvän mielen kun vaihdat putken niin anna palaa. Kun vaihdat laadukkaan viriputken toiseen laadukkaaseen viriputkeen niin tuskin siinä ihan kauhean radikaalia tapahtuu suuntaan tai toiseen.
Itse perustelin aikanaan jokaista autokauppaakin suu vaahdossa vaimolle että tää vie vähemmän bensaa ja tähän mahtuisi rattaat tosi hienosti ja lässyn lässyn... Nyt vaan sanon että tekee mieli uutta autoa, siis vaihdan.
HD flhtcui, Trapper XL400 irs, Sea-Doo RXP215 ym...
------------------------------------------------------
--en ole latomaalari--
Pyörässäni on tuo yoshimuran kokoputkisto ja sen kanssa mahtuu olemaan keskituki paikoillaan.Oliko niin että akran kanssa siitä joutuu luopumaan?Jos niin silloin pisteet yoshille,juuri eilen putsailin ketjut keskituen varassa,on se vaan kuitenkin niin paljon helpompaa![]()
pertti hernejärvi
Kyllä näin on, ei mahdu keskituki. Se kieltämättä vähän harmittaa. No, aina ei voi voittaa.(bolt on @ Elo. 15 2007,11:24) kirjoitti
![]()
busanisti
Kaverin mustassa K6:ssa akran koko ränni kiinni,ja kiinni myös öljypohjassa.. Mut "keskijalka"löytyy myös.-Skegge-
-Enjoy The Silence-
Acran putki makaa oljypohjassa kiinni kun pyörä on keskijalalla. Keskijalka painaa putkea hieman "auki asennossa". Tällöinkin putkessa on välystä sen verran, että putkea tökkäämällä se irtoaa öljypohjasta. Ajossa putki on irti öljypohjasta n.5mm. Mitään kulumisjälkiä ei ole syntynyt 8 tkm jälkeen putkeen tai öljypohjaan.
Olen huomannut, että on olemassa kaksi kuppikuntaa ne jotka eivät putkea osaa /pysty asentamaan ilman keskijalkaa ja toiset jotka sen osaa. Kävin näyttämässä putkea asentajalle joka väitti kiven kovaa, että keskijalka pois - jäi sellainen mielikuva, että ei usko vieläkään ;D
allekirjoittanut
Hintaa voisin kysellä
Missäs päin röörit sijaitsee.
Suzuki GSX 1400
Hayabusa Gen 2
MY OTHER FAVOURITE TOY HAS TITS ..
Röörit löytyypi tampereelta, hp olis 850e, mutta tarjoa jotain niin katsotaan. Eiköhän saada hinta kohdalleen.(Sika-nauta @ Syys. 06 2007,21:26) kirjoitti
![]()
busanisti
Kyllä juuri €€€ kannattaa tarkastella![]()
Suzuki GSX 1400
Hayabusa Gen 2
MY OTHER FAVOURITE TOY HAS TITS ..
Myitkö putket vai koko pyörä. Vai luovuit koko myymis ideasta.
Suzuki GSX 1400
Hayabusa Gen 2
MY OTHER FAVOURITE TOY HAS TITS ..
Luovuin koko ideasta, nyt talvi aikaa saada mopoon lisää tehoja, sain sinulta hyviä ideoita, tre ja syttypyörä tilattu, kansi menee työstettäväksi, jos vaan budjetti antaa periksi. onneksi edessä piiitkä talvi, aikaa rakennella. katsotaan mitä keväällä moposta on saatu irti(Sika-nauta @ Syys. 17 2007,19:24) kirjoitti
![]()
busanisti
OK niin lähetän postia tulemaan.
Suzuki GSX 1400
Hayabusa Gen 2
MY OTHER FAVOURITE TOY HAS TITS ..