Tulokset 1:stä 5:een 5:sta
  1. #1
    Moi mikäköhän on kun nopeus ja kiekkamittarit väliin toimii ja välillä ei. Oisko vaijereissa löysiä tai jotain, Vinkeistä kiitollinen aloittelija.
  2. #2
    Jos mittarit on ehjiä niin nopeusmittarissa voipi olla vikana kulunut vaijerin pyörittäjänhela(pellistä prässätty holkki), joka on etupyörässä vaijerinpyörittimen alla,vaatii pyörän poisoton.
    Kierroslukumittarista kato,että ruuvi venttiilikopan kannessa on kunnolla kiinni.
  3. #3
    Tere. mulla molemmat mittarit lakkasivat toimimasta painepesun jälkeen.Koska vaijerit olivat ehjät ,niin avasin mittarin ja siellä oleva "teräskuppi" jonka pitää pyöriä vaijerin päässä olevan magneetin avulla, oli jumissa. CRC :tä Kupin laakeriin,taikka ohutta öljyä, niin
    taas pelittää.Mittarit on prässätty kiinni, joten tarkkana kun avaa, etteivät mene kovin kurttuisiksi. Täräyrys nyrkillä auttaa joskus.
    Mänöö, ku ei maistele!
  4. #4
    Lainaa (pekawa @ Touko. 27 2007,20:14) kirjoitti
    Tere. mulla molemmat mittarit lakkasivat toimimasta painepesun jälkeen. Täräyrys nyrkillä auttaa joskus.
    Kawasaki 550 -83 Limited Edition
    Grumpy Old Fart

    "Si vis pacem, para bellum"
  5.  
  6. #5
    Lainaa (pekawa @ Touko. 27 2007,20:14) kirjoitti
    ...mittarit lakkasivat toimimasta painepesun jälkeen...
    Instrumentit ja laakerit pitävät painepesusta
    Paljon kuutioita ja vähän pyttyjä

    Beta 350 RR kannonkiertäjä
    Yamaha TT600R 673 cc isolohkona vääntävä soransiirtäjä/rospuutto/talviajokki
    V-tyylin vääntöhirviö: Kawasaki VN 2000