Kiitos todella mukavasta viikonlopusta kaikille! Ja iso kiitos järjestäjille!
Vettä satoi myöskin koko matkan kotia, hieman uitettu olo oli kieltämättäMutta sehän ei himennä yhtään viikonlopun loistoa
![]()
Kiitos ja anteeks paikalla olleille! Teidän kanssa oli jälleen hauska bailata! Ennenkaikkea oli hienoo osallistua näiden bileiden järkkäilyihin!
Erityiskiitokset kaikille järjestelyissä ja toteutuksessa mukana olleille kuten Pahkalanniemi Campingille, bändille, pa-kamojen toimittajalle, rekkalavan toimittajalle, toimitsijoille muutamia mainitakseni!
Tästä on hyvä jatkaa. 2008? Missä silloin ollaan ja mennään jää nähtäväksi. Tää oli tällä kertaa tässä ja nyt vois mennä vaikka huiliin...huh.![]()
Yamaha Diversion600 -00, Kawa ZR-7S -02, Honda CBR1100XX -00, Busa -03, Fireblade 1000RR -04, Honda CBR1100XX -99, Busa -07, Busa -12, Busa -05.
”Hovikuvaaja”. Kuvia Motorg ry.:n ratapäiviltä : https://www.flickr.com/photos/holtsu/albums
Jos ois meiät puhalluttaneet, oiskohan lie enää tarvinnu mopolla ajella *(Decies @ Elo. 12 2007,14:16) kirjoitti
![]()
Hauskaa oli, kiitos ja anteeks *![]()
Juu ja puhelin löytyi, kiitti etsintäpartiolle *![]()
Jes - vihdoinkin kotona, oli heti pakko vetästä tirsat, niin kovin on rankkoja nuo viikonloput
Älyttömän kivaa mulla kai on ollut - mustelmista päätellen ainakin..
Mutta mä luulen että jään eloon sittenkin
Kiitos kaikille taas kamalan paljon. Sai taas monet nikit naamoja.
Ja vielä se anteeks - mut todistusaineisto tapahtumasta on pakko laittaa tällain raakkaamatta niitä, kun ei vaan jaksa
KUVAT
Yammutar
Hauskaahan oli, kun vaan jotain muistaiskin
Tosin ens vuodelle taidan ottaa toyboyn esityksestä mallia, saapuu vähän myöhemmin mut ei tuhlaa aikaa juomiseen, vaan olennaiseen eli kännissä olemiseen![]()
Minimi=maximi![]()
EXC 350 SixDays http://www.youtube.com/watch?v=v5Dg_oEWAx0
Muutaman hassun otoksen sain minäkin räpsittyä
Kuvatuksia
-nomen est omen-
kiitoksii kaikillee...eipä ollu yhtää tylsää..ei...parkanon lääkäriasemalla tuli ainaki org:laiset tutuks....ja poliisitki muistaa...
tosiiiii mukavaa seuraa olitte kiitoksii
![]()
![]()
***
SAUNALTA LÖYTYNYT KELLO & KAULAKORU
***
Tiedustelut meikäläiselle tai Jassulle, luovutetaan tuntomerkkejä vastaan![]()
Kawasaki ER-5 1998 aka Romulus 2010-2012
Kawasaki ZX-6R 2003 (636 Ninja) aka Pimu 2012-2014
Suzuki GSXR-600 2009 aka no name yet 2014-
premier sano hävittäneensä tommoset..muistaakseni(puuwe @ Elo. 12 2007,20:19) kirjoitti
![]()
Mitäs siellä oikein on könytty jos poliisitkin oikein ovat käyneet paikalla?
98% of all statistics are made up
Honda CBR1100XX - 2005 / 29tkm
Kaikkihaa siel kävi paitsi palokunta
Palokunta tilataan ens vuodeks...
e. typot
maxiskootteri
-Punainen on edelleen väreistä nopein -
suuret kiitokset minunkin puolesta, hauskaa oli vaikka onnistuinkin tapani mukaan telomaan itseni....
erityisspesiaalikiitokset puuwelle ensiavusta ja madmanille mopon kyydityksestä
saatanpa tulla paikalle ensi vuonnakin...
Tasarissa olleet huomio! Poliisi kaipaa silminnäkijää : - klik -
Pyörätön motoristi...
Exät: KTM 690 SMC, kilvetön Yamaha YZF-R6R, BMW S1000 RR, Suzuki GSX1300R Hayabusa, Yamaha YZF 600R Thundercat
kiitos ja anteekskylläpäs taas sattui ja tapahtui.
just palauduin takasin kotiin. Petri12r:lle kiitos matkaseurasta.
jokohan Premier on selvinny ajokuntoon
![]()
Nykyset
GSX-R600 K6
GSX-R1100 -90
RM 85 -06
ja exät
GSX750F -89
RG 125 gamma -85
RM 125 -81
PV 50 -80
Katos, jätkällä on Davea tuossa allekirjoituksessa...hianoo...![]()
Lähetäthän ratapäiviin liittyvät kysymykset osoitteeseen ratavastaavat@moottoripyora.org
Jesh, kotona tämäkin ja aivan perkeleen väsyneenä. Hauska reissu oli, kiitokset vaan kaikille osallisille. Paluumatkan alku meinas olla liian suuri koetus tasarin jälkeen, mutta onnex se sade lakkas....saas nähdä koska noi nahat kuivuu...
Veikkaan että ens yö menee liskodiskossa..![]()
Lähetäthän ratapäiviin liittyvät kysymykset osoitteeseen ratavastaavat@moottoripyora.org
Kiitos ja anteexPikkasen meinas olla "jälkitautia" *
![]()
Sääli on sairautta!
Ketkä v*tun muut?
Tärkeintä ei ole voitto, vaan vastustajan täydellinen nöyryytys.
Busa L1
Bk K-9
Kiitokset järjestäjille, oli taas loistoreissu *![]()
Suomessa sokeat tekevät pärekoreja, Italiassa moottoripyöriä.
"Ei sun kannata
ei kai kannata
pitää päällä vilkkua
jos oot jo ojassa"
Joo kiitokset täältäki hyvästä huonosta seurasta
Paluumatka oli tosiaan kosteahko mutta hengissä siitäki taas selvis![]()
Trying is the first step towards failure
premier laitto just viestii et on ikaallisissa ja olo järkky(Salmon @ Elo. 12 2007,20:37) kirjoitti
ja kello ja koru on sen....ottaa varmaa jossai vaiheessa yhteyttä jassuun ku kykenee..
Noniin, kiitos ja anteeksi. Kuvia tuli taas otettua ja sain ne jo verkkoonkin - kuvatekstejä sitten lähipäivinä : Kuvat.Net
Tänävuonna mun kuviin ei poliisit portilla päässeet, vaikka kiittelivätkin suoraan viimevuotisista otoksista
Jagge: Hei toi kyttäautohan oli täällä viime vuonnakin!
Poliisi: Joo, niin oli. Ne kuvathan on joo netissä, et kiitos niistä.
Valitettavaa että tälläkertaa motoristitapahtumaan pääsi kaveri, jolla oli vaikea hahmottaa mitkä on omia ja mitkä toisten rahoja/tavaroita, mutta tämä asia on onneksi virkavallan käsissä ja kaveri pääsee vastaamaan tekosistaan. Haluan kiittää kaikkia paikallaolijoita, että hommasta ei tullut käsirysyä.
Pyörätön motoristi...
Exät: KTM 690 SMC, kilvetön Yamaha YZF-R6R, BMW S1000 RR, Suzuki GSX1300R Hayabusa, Yamaha YZF 600R Thundercat
Kiitos paljon kaikille. Olin melkein unohtanut kuinka hauskaa tolla porukalla voikaan olla![]()
Ex hippi!
Joo loistojuhlat taas. Kiitos vaan kaikille....![]()
Honda VTR 1000 f
All for one
Tom *& Jerry team
Kilsa parkanosta alko vettä tulemaan ja loppu vasta hyvinkää kohilla, ainoa tauko sateessa oli kun pysähdyttiin syömään toijalan abc:llä. Hersyvän hauska vkl, mukava oli nähdää taas porukoita muualtakin päin. Kiitos kaikille järjestäjille ja matkaseuralle paluumatkalla.(Markku @ Elo. 12 2007,17:55) kirjoitti
Jou, loistokemut
Tuli vissiin keskityttyä nesteytykseen sen verran hyvin, että leirintäalueen tarjonnasta jäi vielä osa testaamattakin: hiivatin iso rampoliini, pari liukumäkeä, sauna jonne matkaa mökiltä oli ainakin 20 m, järvi jonka laiturin päässä on kuulemma vettä ihan polveen asti ja jota saa sitten kävellä puoleen väliin tavoittaakseen syvemmmät ulottuvuudet - se talviturkki on vieläkin heittämättä... Kaikkee vaan ei ehdi kolmessa päivässä...![]()
Nätti niiaus järjestäjilleSeuraavia kemuja odotellessa!
Anteekskiitos! oli elämäni pisin kotimatka (parkano-tre) ja jouduin pysähtymään viisi kertaa kun vettä tuli niin mahottoman kovaa ja paljon. siinä muutama goretex-motoristi ajoikin ohi kun istuksin märkine vaatteiteni kanssa poltellen märkiä tupakoita jossain bussipysäkin katoksessa.ei vaan, kyllä tämä moottoripyöräily on sitten mukava harrastus.
bileet oli muistaakseni hyvät, mustelmat sen kertoo. kiitosta vaan järjestäjille.![]()
Tyyli ennen tarkoitusta.
Teidän perässä tulin, ja vodaa tuli välillä niin maan per-rusteeellisesti... Piti keventää itseään Hämeenlinnan Linnatuulessa(?), siellä oli samalla jotain Harrikkaporukkaa.(RIMMON @ Elo. 12 2007,22:47) kirjoitti
Kostea paluumatka oli, pkrl... Kengätkin kuivunee muutaman vuorokauden...
Kiitoksia kaikille mukanaolijoille. En muuten ollut ainoa, joka kuorsasi talousrakennuksessa...
Yritän muistaa nostaa pikkurilliä seuraavan kerran..
P.S. Hääpäivän vietto meni hyvin. Nyt maistettu reissusta jäänyttä viskiä...![]()
<p>BRG/Cream T-Bird 2003</p>
Kattelinkin, että olit pitämässä sadetta n. 17km lähdöstä...(JaZZo @ Elo. 12 2007,23:28) kirjoitti
Kävi mielessä, että jotain oli sattunut. Pikaisesti funtsin, että kaikki oli ok, kun hädän merkkejä ei näkynyt.
Nimim. huoparotsissa ja nahkoissa pahasti vettynyt motoristi...
<p>BRG/Cream T-Bird 2003</p>
Kiitos ja anteeksi kaikille tasapuolisesti. Kaikin puolin loistavasti organisoitu tapahtuma. Järkkäreille suurkiitos(Salmon @ Elo. 12 2007,20:37) kirjoitti
Hauskaa oli, mutta eilinen nestetankkaus meni vähän vikaan ja lopputuloksena oli hirvee darra. Myöhäänkin oli ilmeisesti mennyt, koska ajokunto löytyi vasta klo 20.15Oli pelottava kotimatka. Ei pitäis näin herkässä tilassa joutua ajamaan moottoripyörää pimeällä moottoritiellä.
Kukas oli muuten se kaveri, jonka huuli käytiin tikkaamassa Parkanon terveysasemalla?
premier
emeritus
Kiitos myös minunkin puolestani kaikille oikein mukavasta viikonlopusta, vaikka näin maanantaiaamusta vielä "hiukkasen" väsyttää...![]()