Minäkin uusi. Ulkomailla asun, mutta haluaisin vaihtaa ajatuksia suomeksi moottoripyöräilystä.![]()
Hei kaikille,
Päätin eilen rekisteröityä palstalle. Ajatuksissa on ollut myös MotOrg jäseneksi liittyminen.
Hankin kortin ja pyörän (Triumph Daytona 675 -06) vasta viime vuoden syksyllä, joten tästä vuodesta on tulossa ensimmäinen kokonainen kausi.
Viime vuonna foorumille rekisteröityminen toi juuri äsken maksetun jäsenyyden itse ORGilaiseksi. Fiilis on hyvä ja aurinkoinen! ..tulihan se pyöräkin jo viikonloppuna haettua tallista ajoon.
Peukku (siis etusormi) pystyyn ja menoksi! T: Antti Wantaalta
___________________________________
Honda CBR1100XX Super Blackbird '05
Morjesta vaan kaikille!
Pari viikkoa tullu tätäkii foorumia nyt silmäiltyä ja päätin hypätä sekaan, vaikken vielä kakspyöräistä omistakaan.Mutta kai täällä toistaiseksi pyörätönkin mahtuu pyörimään?
Tosiaan tammikuussa iski hirveä prätkäkuume, mikä nyt hieman yllätti itsenikin kun ei oo aiemmin noita moottoroituja kakspyöräisiä ollu omistuksessa lainkaanSiitä asti on tullu asiaa pohdittua ja viime viikolla ilmoittauduin autokouluun A-kurssille ja loppuviikosta alkais jo teoriat. Pari kuukautta nyt pitäis vielä jaksaa odotella ikärajan täyttymistä että pääsee inssiin. Sitä odotellessa voipikii stressata oikein ajan kanssa ajovarusteiden ja pyörän hankinnasta.
BMW G650XChallenge
gozamite-blogi
Hyvä päätös, jota et toivottavasti tule katumaan. Täällä voi hyvin roikkua ja naureskella mihin seuraan sitä itseään tunkee. Noiden varusteiden ja pyörän kanssa älä stressaa; kaupat on niitä täynnä ja jokaiselle löytyy omansa. Muista maltti, vaikka kuinka polttelisi. Hosumalla harrastus käy vain kukkaron päälle. Ja kun tää kuume iskee, niin eihän tähän muuta hoitoa löydy kuin oman hankinta.Tien päällä nähdään
"The only easy day was yesterday."
2012 S1000RR
GSX-R 750 K8 (ex)
Jälkikäteen voin sanoa että eniten kaduttaa se että taistelin pyöräkuumetta vastaan monta vuotta joustamatta. Nyt sitten viimein joustin ja voi pojat. Ihan koukussa kuin teininä.
Eli abt 10v meni mopotta pikkulasten takia ja itselleni perustellen "eihän siinä ole mitään järkeä".
I'm back. Juuri tänään lenkki takana uudella Bemarilla 3c lämpötilassa. Mahtavaa)
BMW F800GT
Suzuki GS1100G
Yamaha 550FJ
Yamaha 350RD
Tervetuloa
Turvallisia kilometrejä![]()
ZZR-1400
Tänään sitten liityin joukkoonne, minä 44v. ikäinen vanhus.
Jos vaikka johonkin letkan hännille eksyis kesän aikana.
Huuuaaah......! CBR it is.
"If you know what you have done - you know what can be changed." -Keith Code
Tuolla EI ole mitään tekemistä sen kanssa milloin on maksanut jäsenmaksunsa. Se kertoo ainoastaan sen milloin kyseinen käyttäjä on perustanut oman nimimerkkinsä foorumille.
Jäsenmaksun maksaneitä jäseniä on n. tuhat, heidät tunnistaa täällä foorumilla noista "mustista siivistä" tuossa vasemmalla. Loput n. 93000 käyttäjää ovat liittyneet jossain vaiheessa foorumille perustamalla oman nimimerkkinsä ja tuo perustamisajankohta näkyy siinä vasemmalla kuvan alapuolella.
BMW G650XChallenge
gozamite-blogi
En mä mikään uusi org.lainen ole, mutta mustat siivet tuli hankittua muutama päivä sitten. Josko sitä muutamille ratapäiville tai joihinkin muihin häpeninkeihin tulis osallistuttua kymmenen vuoden hiljaiselon jälkeen.
H-D Sportster Bobber kyhäelmä, enemmän säätöä vähemmän ajoa
Moro! Vuodenvaihteessa iski kova pyöräkuume ja viime sunnuntaina ostin ekan pyöräni, Kawasaki ZZR600 E10:n. Täälläkin olen silloin tällöin käynyt keskusteluja lueskelemassa ja nyt päätin myös osallistua keskusteluun.![]()
Kawasaki ZZR600 E10
Tervetuloa värikkääseen joukkoon.![]()
"The only easy day was yesterday."
2012 S1000RR
GSX-R 750 K8 (ex)
TervetuloaIte liityin foorumiin noin vuosi sitten vasta
Kivaa on ollu, en tiedä ajattelevatko kanssa ihmiset samaa minusta
Nautinnollisia kilometrejä sulle
![]()
Viimeksi muokannut: Smurffis; 12.04.2014 klo 00:35. Syy: Väärä hymiö
Mitä yhteistä on sairaalla ja M.A Nummisen äänellä?
Kummallekin toivotaan pikaista paranemista.
Täältä ilmoittautuu myös uusi foorumilainen, ja suhteellisen uusi pyöräharrastaja. Hämeenlinnan alueella tulee pyöräiltyä päivittäin, löytyykö täältä paikkakuntalaisia? E: Alla sininen 600f suiza![]()
Oulun seudulta täällä uus orkkilainen! Viikko sitten ensimmäiseksi isoksi pyöräksi hommattu 600 cbr ja viimeviikolla ajoa parisataa kilometriä. On se mukavaa, eilen ei edes palellut! Ensimmäistä orkkimoroa ootellessa!
cbr600f, kempele
Esittäydytään nyt itsekin. Muutaman viestin jo ehtinyt kirjoitellakin. Eli tuore motoristi, sekä orkkilainen täällä pääkaupunkiseudulla (jäsenyys työn alla). Ensimmäinen täysi ajokausi itselläkin tulossa. Viime vuonna tuli hankittua kortti ja pyörä. Pyöräksi valikoitui Hondan Shadow Black Spirit viime vuoden malli. (Tyttöjen pyörä juu)![]()
Sormi pystyyn kun tavataan...
Teretulemast... Ja en mä ensimmäisenä lähtis mainostamaan omaa tyttöjen pyöräksi, ja painamaan päätä pensaaseen. Mun mielestä on mopoja (50cc) ja kevyt moottoripyöriä (125cc) ja moottoripyöriä. Jokainen oman makunsa mukaanMeitä on niin moneksi, ettei sitä kannata sekoittaa edelleen jakamalla pyöriä tyttöjen ja poikien pyöriin. Moni tyttö ajaa paljon meikäläistä reippaammin esim R1:llä enkä mä omaani laskis tyttöpyöräks...
Toivottavasti nähdään letkoilla.![]()
"The only easy day was yesterday."
2012 S1000RR
GSX-R 750 K8 (ex)
Viimeiset neljä vuotta saatu hyvää tietoa pyöristä ja niiden huolloista! Täältä saatujen hyvien vinkkien kautta nokkaketjut ja kiristimet vaihdettu CBR 1000F pyörään. Nyt alla CBR 1100XX. Hommasin tunnarit pari päivää sitten, että pääsi käymään kauppaa foorumilla. Ehkä joku päivä pitää hommata siivet.
Terveiset Koillismaalta!![]()
Honda CBR 1100XX -05
Suzuki PV50 -91
Honda CBR 1000F -96 ex
Suzuki PV50 -87 ex
Jo jonkun aikaa tätä foorumia seuranneena päätin hypätä kelkkaan ja samalla halusin myös tukea taloudellisesti tämän mainion sekä erittäin aktiivisen foorumin toimintaa.
Bandit-foorumilaiset saattavat tunnistaa nimimerkkini..
Hyvää iltaa kaikille tasapuolisesti, täällä kertaa esiintyy ihka uusi orgilainen joka mielen-häiriössä osti tänään Intruder 1500 menopeliksi toki käytetyn..aijemmat pelit olleet Jawa 350cc.. Bsa 650cc.. Yamaha XJ 600cc.. ja jokunen mopo.
Nyt siis vanhoilla päivillä ennen hampaitten irtoamista vielä kerran ennen hautaan panemista, ostin matkapyörän..
Vaimo vastusti tytär kehoitti, mutta näillä mennään.
Moikka
Saanen minäkin esittäytyä täällä, foorumille eksyin vähän aikaa sitten ja jäsenyys olis tarkoitus hommata heti kun opiskelijabudjetti antaa periksi.
Lahden suunnalla vaikutan, prätkät kuuluneet elämään sieltä piikistä asti enemmän ja vähemmän.
Miehenkin yritin tänne houkutella mukaan, katsotaan miten käy
Morjestellaan kun nähdään!![]()
Morjesta, 23 vuotias kloppi täällä.
Päätin nyt rekisteröityä tänne kun tuli hommattua tuo Suzuki DR-Z 400sm, ensimmäinen kausi nyt kunnon pyörällä. PK-seudulta olen ja lähinnä Vantaalla pyörin.
Tervetuloa joukkoon tummaan, kaikki uudet![]()
youtube channel "austrianoutlaw"
Home away from home: Antibes, Cote d`Azur (French Riviera)
Proud owner of a Yamaha T-Max 530 maxiscooter