Tulokset 1:stä 6:een 6:sta
  1. #1
    lieköhän tuo käkätin (zxr 750 h) rikkaalla kun pölläyttää tummanpuhuvaa putkesta paikallaan kiljauttaessa?mistä tuo kertoo?vai liekkö niin tukossa muuten...juu,eikä oo mitään öljyusvaa.
  2. #2
    Ei se välttämättä liian rikkaalla ole. Onko jotain suutinsettiä asennettuna? Kun seokset on tehojen kannalta kohdillaan niin ne vähän tuprauttelevet paikallaan kaasutellessa.

    Jos vetää kiihdytyksessä hyvin eikä kulutus ole mikään mahdoton niin ei kun ajoo vaan. Toisaalta jos enemmän vaivaa niin kannattaa mennä dynottamaan niin samalla saa seosmittauksenkin (toivottavasti).
    ZZR 1400 ABS -07
    ZX-9R -03/-04
    ZZR 600 -93
    ZZR 500 -90
    RD 125 DX -77
  3. #3
    juu,dynojetit on ja micronin slipari.Ilmanputsari on tod.näk.tullut tiensä päähän,putsasin sen paineilmalla puhaltamalla männävuonna.Aattelin ostaa k&n pestävän vaparisuotimen seuraavaksi vaikka hieman kirpaisee lompsassa.Tyhjäkäynti-4000 tonttua on hieman sekava käyntistä,oiskoos joku kaasari tukossa/paskassa hieman...?Tulpanjohdot on uusittu.Kuullostas käyvän 3-4:llä *kylmänä.Ja hieman oudosti lämpösenäkin.Tietty ottaen huomioon et tää on kawa,eli helvetinmoiset mekaaniset äänet myllyssä.Käynpäs jollain gurulla mittauttamassa tuon keksinnön jossain vaiheessa.Kulutus on nätillä ajolla siedettävät n.5 l/100 km.



  4. #4
    puhastele luistit ja kato että ne nousee yhdenmukaisesti.. synkkaus olis varmaan tarpeen. luistit kun kuluu niin alkaa tyhjäkäynti heittelemään (tyyppivika)
  5. #5
    Säädättämällä saat tietää onko seokset hyvät vaiko ei. Voihan tuo toki rikkaallakin olla, mutta ei ennusmerkeistä sitä suoraan voi päätellä. Niinkun aiemmin jo sanottiin, niin vie penkkiin vaan...
    Viisas pääsee vähemmällä!
  6.  
  7. #6
    Kiitoksia asiallisista vastauksista.Kaasarit synkkasin 2000 rpm omalla letkuhässäkällä,ainakin sen verran auttoi ettei enää jää kierrokset "päälle" kun laskee kaasun.Juu meen mittauttaan seokset jossain niin pääsee hieman jyvälle homman nimestä.