Kyselinkin majoitusosiossa majapaikkaa Kroatiassa.
Nyt vielä väli Verona-Innsbruck. Onko ajettava ja mihin kannattaa mahdollisesti vähän poiketa ?
Veronasta ylös vuorille ja kohti Cortinan/Corvaran seutua. Useita vaihtoehtoja reitiksi, kannattaa ehdottomasti motarin sijaan mennä vuoristoon. Esim. Passo Di Rollen kautta ylös, sitten Passo Valles ja Passo San Pellegrino, Canazeista ylös Pordoita pitkin, ja joko jatko suoraan Passo Sellan yli Gardenan laaksoon tai Pordoita edelleen aina Arabbaan asti josta Campolongon kautta Corvaraan.![]()
![]()
Gardenan laaksosta pääsee esim. tietä SS12 (ilmainen vanha kantatie) ylös Vipitenoon, josta Jaufenpassin yli ja Timmelsjoch-solatielle. Timmelsjoch tuokin sitten jo aivan Innsbruckin lähistölle Söldenin kautta. Vaihtoehtoja monia, tässä yksi hyvä vuoristoreitti tuhannen mutkan kautta.
![]()
![]()
Kiitos tiedoista.
17.10. on suunnittelun koontitilaisuus. Esittelen siellä.
Jos starttaa Veronan seuduilta tms., kannattaisi majoittua jonnekin esim. Arabban seutuville. Mun vakkarimesta on Hotel Olympia.Suosittu bikerhotelli, isäntä Diego on vannoutunut motoristi ja avulias heppu kaikin puolin. Tasokas hotelli ja aika edukkaat puolihoitohinnat.
![]()
Tai jos haluaa enemmän iltamenoa ja säpinää, on Corvara vilkkaampi paikka majoittumiseen. Mutta hienoja ajoreittejä riittää Dolomiiteilla niin paljon, että kannattaa "haaskata" sinne aikaa reilusti.
![]()
![]()
Toi linkki hotelli Olympiaan on hyvä. Haluja iltamenoihin on mutta kyvyt alkaa olla vähissä.