Luin jokusen viikko sitten,että tiistaisin olisi meeting Helsingissä mutterilla. Käykö siellä Kawoja? Tänään olisi hyvä ilma ajella pääkaupunkiin.
Tulossa ollaan. seitsemän pintaan...
ZZR-1400
tulossa, säät on mainiot![]()
Texti motoristin selässä: "Jos näet lukea tämän, mun muija putos kyyistä.."
Pari ZX-9ä ja yksi ZRX näkyi.
Hiljaista oli.
Ensi tiistaina taas...
ZZR-1400
Yep. Ens tiistaina uudestaan. Mekin kerettiin sinne vasta n.19.30. Ei montaa Kawaa ollu silloin. Yks ZZR ja yks ZX9R
Missäs tuo Mutteri sijaitsee, kun ei ole koskaan tullut käytyä? Voisi vaikka yrittää mukaan ensi viikolla.![]()
Z1000 -07 Pearl Wildfire Orange
Kaivopuiston kupeessa, kompassitorilla. Siitä ei voi ajaa ohi, koska siinä on aina prätkiä.
Ei ehditty vaimon kanssa pyörähtämään, mutta ehkä toinen kerta..
Fjälle on saanut vitjat vaihdettua..![]()
zx10r -04 + gs1000g -80, gs850g -79 + gs550e -78 + kz440 ltd -80 + gt380 -73 + yz250 -91 + kx80 -94 + XL600 -85, Gas Gas JT250 -96
-> svahnm
Uudet ketjut, rattaat ja takapyörän laakerit.
Laakerit olivat "hieman" kuluneet, oikean puolen laakeri tuli ulos pieninä palasina...no olisihan tuolla vielä muutaman tuhannen ajellut ** *,ehkä...
ZZR-1400
Vietävän tylsää ajella johonkin Stadin keskustaan. Pitäs olla tapaaminen jossain maalla kunnon kurvapätkän päässä.... Toki tietysti jos ottaa homman keskustaan vauhdin kannalta, mutta veikkaan että jossain paikassa on tiesulku odottamassa...
“Dying is the day worth living for" - Captain Hector Barbossa
Orgin venejaosto 2015 --> Tuuliajelehtimis osasto 2016 -->
Yamahaki YZF-R1 (-07) 2011-2015
Kawasaki zx-9r (-01) 2007-2011)
Kawasaki Er-5 (2007-2008)
yep...oon samaa mieltä, ois kiva johonkin enemmän "rauhalliselle" seudulle tehä miitti...
Texti motoristin selässä: "Jos näet lukea tämän, mun muija putos kyyistä.."
No sitten vaan ehdotuksia peliin, niin kehitetään miitti jossain vähäliikennevaloisella alueella?
Miten olisi esimerkiksi Kuusijärvi vanhan lahdentien varressa? Siellä kahvit/jäätelöt tms. ja sitten sipooseen mutkateitä kurvailemaan?
Z1000 -07 Pearl Wildfire Orange
Lämpimästi tervetuloa Läntiselle Uudellemaalle! Mm. Lohja-Karjalohja-Fiskars-Pohja-Karjaa-Snappertuna-Tammisaari -akseli on täynnä mahtavia maisemia ja ihania mutkia.
Mm. Raaseporin linnanraunioilla kannattaa käydä kääntymässä!
Voin huoletta savukkeeni sammuttaa, kyllä helvetistä tulta saa!
Sielläpä muuten on pätkiä... En oo kyllä mopolla niitä ajellu, mutta autolla tuli työn puolesta joskus Pohjassa käyty... vai pohjalla....kirjoitti
![]()
Kawasaki Er-5 -05
Kawasaki Z750s -06
Honda CBF1000S -08
Joo, mulle sopii myös Länsi-Uusimaa..(Missa @ Kesä. 07 2007,11:23) kirjoitti
![]()
zx10r -04 + gs1000g -80, gs850g -79 + gs550e -78 + kz440 ltd -80 + gt380 -73 + yz250 -91 + kx80 -94 + XL600 -85, Gas Gas JT250 -96
Vihti ois meikäläiselle hyvä paikka. Mulle noin tunnin ajomatka kurvateitä pitkinLohjalle jo pitäis paukuttaa jo isojateitä pitkin... niin ja vielä sitten takasinkin, hoh hoij-jaa.
Minkäs tyyppistä meininkiä ois tarkoitus pitää? Juoda kahvia ja valehdella kaverin tekoset omina (jotka kaverikin on valehdellut sulle) Vai käytäiskö oikeen ajamassa lisäksi Kawojen-Paraatiajo...
“Dying is the day worth living for" - Captain Hector Barbossa
Orgin venejaosto 2015 --> Tuuliajelehtimis osasto 2016 -->
Yamahaki YZF-R1 (-07) 2011-2015
Kawasaki zx-9r (-01) 2007-2011)
Kawasaki Er-5 (2007-2008)
Niin minullekin(svahnm @ Kesä. 07 2007,13:11) kirjoitti
![]()
Vaikka eihän mulla ole Kawa niin jää nekin treffit tekemättä
No nyt aletaan olla oikeillä jäljillä, pois keskustasta. Kuusijärvi ihan ok.
- PER ASPERA AD ASTRA -
Hauskoja motoristeja täällä kun ilmoittavat oman asuinpaikkansa miittipisteeksi...
Mäkun oon aina luullut että niillä pyörillä ajetaan, ja mieluummin kaupungeista pois päin.... Tolla 9r:llä ei kyllä viitti edes kylillä ajaa. On niin karsee vekotin kaupungissa ettei oo tosikaan. Sit kun vauhti nousee yli 60 km/h niin alkaa jo tuntua mukavammalta.
“Dying is the day worth living for" - Captain Hector Barbossa
Orgin venejaosto 2015 --> Tuuliajelehtimis osasto 2016 -->
Yamahaki YZF-R1 (-07) 2011-2015
Kawasaki zx-9r (-01) 2007-2011)
Kawasaki Er-5 (2007-2008)
Itse asiassa opin juuri tällä viikolla helkkarin hienon reitin pk-seudulta Virkkalaan mutkateitä pitkin. Kiitokset kaverille *(sky @ Kesä. 07 2007,17:05) kirjoitti
![]()
Voin huoletta savukkeeni sammuttaa, kyllä helvetistä tulta saa!
Höhöö... *Jokainen tuntee omien nurkkiensa parhaat paikat ja jokainen meeting on jotakuta lähellä *(sky @ Kesä. 07 2007,20:15) kirjoitti
![]()
Voin huoletta savukkeeni sammuttaa, kyllä helvetistä tulta saa!
Morjes morjes, arvon kawanistit ja kanssa kawasakistit
Eli jäi ainakin MEIKÄLÄISELLE *katsoo peiliin vitun idiootti*![]()
Et koska ja MISSÄ ja MITÄ ?
Meikkis on itse vantaalla vloput ja tammisaaressa viikot, ja joku puhui tammisaari, pohja, raseborg alueen mutkateistä ja kawa miitistä nii totta KAI ollaan mukana.
Eli pitäskö nyt jonkun ottaa ihan hoitaakseen tää juttu juttu ?
Täytyy sanoa et itse en voi sitä vielä ainakaan tehdä 1½:n ku pitää lähteä sotimaan suomenlahdelle, Moona harjoitukseen (arvatkaa ammatti)
Mutta hyviä ehdotuksia on tosiaan tullut, Kuusijärvel kahvit huiviin, pikku peppujen kattelu ja siitä sit kahva auki ajeleen sipoon perä mettiin KANNATAN.
Tai sitten tosiaan siellä Tammisaaren alueella, niin löytyy mutkapätkää. Myös esim Tektom:n tie, joka siis menee hangon tieltä Koverhar-Syndalen-Tektom-Hanko niin on aivan LOISTAVA mutka pätkä ja päättyy siis hangon kupeeseen jossa taas on niitä kivoja kahviloita ja ehkä niitä peppujakin
Mut joku kunnon kawa miitti olis paikoillaan ja ideahan on se, et ENSIN esitellään pyöriä kaupungil, letkassa ? ? ? ?, ja sit lähetään sinne pikku teille ajeleen, eiks se näin ole ?
Ainakin viime bomber ajot oli todella onnituneet, kun suljettiin jopa risteyksiä jotta letka pääs menemään. Enemmän tai vähemmän laillista oli kai
Mutta kertokaa ihmeessä, jos tiedätte hyviä mutkapätkiä ja joku ottaa johtovastuun. Eiks se näin menisi ?
Mutta pitkä kesä odottaa ja aikaa on vaikka kuinka paljon, joten kyl me YKSI kunnon Kawa miitti saadaan aikaan, eiks jea ?
Ps. Saa kertoa mielipteensä meikäläiselleMiltä tää kuullosti ?
Face Your Fears And Live Your Dreams