Onkos joku laittanut omaan suzukiinsa kyseistä BMC ilmansuodatinta ja jos on niin onko eroa huomannut?
itselläni aikomuksena hankkia tuollainen omaan suzuki gsx-r 600 2005 pyörään ja samalla sitten käydä säädättämässä.
Ei kannata vaihtaa. Vakio virtaa riittävästi jopa viritetylle konelle ja säästää niitä herkkiä titaaniventtiilejä, koska ei päästä oikeastaan mitään epäpuhtauksia läpi.(sapala @ Kesä. 03 2007,11:16) kirjoitti
Mulla oli -04 600:n virikoneessa BMC:n race-malli ja siitä menee melkeinpä kaikki oraavaa pienemmät kakkapartikkelit läpi. Nyt laitoin venojen vaihdon yhteydessä vakion. Tiedän muitakin rataukkoja, jotka ovat siirtyneet takaisin vakioon. En ole oikein muutekaan tykästynyt läträämään noiden pestävien filttereiden kanssa, koska vakioputsari on melko halpa ja niitä voi ostaa useammankin kaudessa ilman suurta taloudellista katastrofia.
Ihan kysymyksenä. Kuinka tiehästi BMC filsua tulisi oljytä jotta oravaa pienemmät epäpuhtaudet ei pääsisi filsusta läpi.![]()