Moi, hankin just ekan mopon tosi pitkän tauon jälkeen ja kaikki on taas ihan opettelussa
Ekat 300km on nyt takana ja eteen tuli tällainen propleema, että sormet menee ihan turraksi (varsinkin oikeasta kädestä) kun vähänkään pitempään ajaa yhtäjaksoisesti. Ajattelin, että jos kahvoja voisi kääntää eteenpäin niin ranteiden asento olisi myös parempi. Mutta voiko noita kahvoja säätää tai onko tuohon mopottimeen mahdollista vaihtaa paremmin käteen sopiva tanko?
Neuvoista kiitollinen noviisi
Jos niitä kuutioita ois kuitenkin 750...tuli painovirhettä otsikkoon
Honda DAX ST 70, Honda CB 125, Yamaha FZ 750, Honda CBR 1000F, BMW K1200RS, Yamaha 1300FJR
Donii, enpähän ole ainoa jolla menee kaasuhandu turraksi FZ:lla ilottelun jälkeen - tervetuloa joukkoon. Eikä auta juuri mitään vaikka ruuvais isommat päätypainot
Hyvä konsti (kuulemma) päästä eroon moottorin aiheuttamasta tangon värinästä on valaa stongaputkien sisään lyijyä. Tätä on kuulemma hyvällä menestyksellä kokeiltu.
Tokihan Genesikseen löytyy (vielä) ns. Superbike-ohjaustankoja. Esim. Lousilta (www.louis.de) löytyy, hintaa tangolle ja kiinnityssarjalle siinä parin sadan euron huitteilla.
Valo(pää)petrooli, pyöriin hurahtanut.