Tulokset 1:stä 5:een 5:sta
  1. #1
    pyörä on 01 1000 gsxr ja siihen on vaihdettu k&n vapaavirtaussuodatin ja yoshimuran slipari. Käykö pyörä tällöin liian laihalla seoksella? ja Pystyykö ruiskua säädättämään sellaisenaan vai onko hommattava power commander tai vastaava?

  2. #2
    ainakaan omaa -02 huussia ei tarvinnut säätää k&n:n ja laser hot-can bolt-onin laittamisen jälkeen. itseasiassa keski- ja yläkierroksilla seossuhde korjaantui paremmaksi. vakio-osilla kävi tosi rikkaalla.

    tosin kyseessä eri pyöräyksilö, eri pönttö ja vuosimalli joten vastaukseni saattaa olla yhtähyvin paikkansa pitävä kuin pitämätönkin.
  3. #3
    Jos oikeen kovin paukkuu moottori jarruissa putkessa niin sitten kyllä on laihalla.
    04-2006 Yamaha YZF R1 vm-00
    06-07 Suzuki GSX-R 1000 limited edition vm-04
    08- Honda CR 250 vm-04
    13- Ei pyörää
  4. #4
    Minulle sanottiin näin, jos vaihtaa pelkän boltin tai sliparin ja ei huomaa suuria kuoppia tai epätasaisuuksia tai paukkumista ei tartte säätää. Ja ymmärtääkseni peruspoksia voi säätää mutta sitä saa hyvin vähän säädettyä että jos säätää niin kannattaa se pc3 hankkia. joku fiksumpi voi korjata jos tarttee =)
  5.  
  6. #5
    miunkii -02 mopetissa oli seokset oikeen nätisti kohdallaan ilman mitään säätämisiä k&n:n ja micronin pulttiksen kanssa
    paskakuski (vai paska kuski?)