Moi!Oliskos kellään kyseisen mopon omistajalla halukkuutta pienimuotoiseen gsx kokoontumisajoon,olis kiva kattella ja vertailla toistenkin kavereitten pyöriä ja kiva kuulla kuulumisia ja kokemuksia kyseisestä pyörästä,sekä muutenkin tavata samaan harrastukeen hurahtaneita immeisiä.Jos yhtään kiinnostaa,niin keskustellaan lisää ja mietitään sopivaa kokoontumis paikkaa/ajankohtaa.T.Suzuki gsx 1400-03 . :Keskisuomi![]()
jansku
Sovitaan vaan. Minä ja nuorikkoni -07 ilmoittautuvat täten mukaan...![]()
![]()
"Monsterilla ajaminen on kuin ratsastaisi krapulaisella härkäsammakolla. Eli siis hel-vetin siistiä!"
"Ei se ole vika, se on ominaisuus"
Spagettihirviö 800i.e
Hienoa! Lisää vaan innokkaita,niin sovitaan ajankohtaa ja paikkaa..!![]()
![]()
jansku
Kyllä täällä olisi yksi hopeakin kiinnostunut kokoontumisesta.
Vaikkakin onko sillä värillä nyt niin väliä
SUZUKI GSX 1400
2 x Sinisiä GSeX mukana
Suzuki GSX 1400
Hayabusa Gen 2
MY OTHER FAVOURITE TOY HAS TITS ..
Onko joku miettinyt jo aikaa ja paikkaa?![]()
![]()
Savage 650
Kawasaki VN 800
Suzuki GSX 1400
Suzuki Bandit 1250
Kawasaki GTR 1400 FJR 1300
laittakaa ehdotuksia ajankohdasta,niin katsotaan milloin kävis yksiin ajat parhaiten.Ja ruvetaan siitä sitten sovittelee parasta mahdollista päivää,että saatas mahdollisimman moni mukaan.Lauantai olis varmaan kaikille paras päivä(ehkä),mutta mikä kk.ja päivämäärä?Itse olen jo ajellu pari viikkoa, eilen viimeks käytiin Tampereella ja oli tosi hieno keli.Mulle ainaskin käy melkein mikä viikonloppu vain(paitsi pääsiäis viikonloppu reissussa)![]()
![]()
jansku
Olisiko joku radalle.com tapahtuma siel on rakenne autoja ja pyöriä tuning tuning mut olis jees näyttää et perus mopotkin pienil muutoksil on kauniita![]()
![]()
Suzuki pv50 -90
Suzuki Gs 125 -88
Suzuki TsR 125 -91
Honda Vff 750 -85
Suzuki Vs 700 -86
Suzuki Gsx 1400 -05
Honda Cb 1300 -06
Jep...musta mörkö lähtee liikenteeseen aprillipäivänä jos kelit sallii...eli siitä etiäppäin paitsi pääsiäisenä varmaankin homma onnistuu. Ok idea.
Ab alio exspectes, alteri quod feceris.
Kyllä olis ihan kiva kokoontua jossain,esim.joku leirintäalue missä vois vaikka yöpyä(lue,illalla nuotio+muutama huurteinen makkaran kera).Miten olis vaikka toukokuun aikana?![]()
V-Strom 1000
Leirintäalue kokoontuminen voisi olla kyllä ihan hyvä juttu,teltta/mökki yöpyminen ja hauskanpitoa.Mietitään vaan hyvä paikka joka kelpaisi suht kaikille.Toukokuu voisi olla hyvä ajan kohta,olis jo varmaan yötkin vähän lämpimimpiä.![]()
jansku
Ehdotan ajankohdaksi ja paikaksi tuon POSARIN 25-27.5 yhteyteen jotain spesiaalikerääntymistä, mistä olisi sitten komeaa möhkölaumalla huristella pääkallonpaikalle muiden seuraan.
T: pk-seutu...
"Monsterilla ajaminen on kuin ratsastaisi krapulaisella härkäsammakolla. Eli siis hel-vetin siistiä!"
"Ei se ole vika, se on ominaisuus"
Spagettihirviö 800i.e
täällä olis yks lisää![]()
Uusi onnellinen omistaja on myös mukana![]()
Täällä olisi kanssa yx kiinnostunut. Onko kellään uusia ideoita paikasta/ajankohdasta?
Suzuki A100
Suzuki GT250
Honda VF 750F
Honda CBR1000F
Yamaha virago 1100
Honda CBR1000F
Suzuki GSX 600F
Suzuki Gsx 1300R
Suzuki Gsx 1300R gen2
Suzuki GSX1400
Harley Davidson flstci
Kawasaki VN 1700
Honda ST1300A
Honda GL1800
Mites olis vaikka ens alkuun kokoontuminen jossain huoltsikalla ja tutustumista toisiin ja pyörien ihmettelemistä..!Esim vaikka Oritupa ABC tai joku muu? Mietikää ajankohtaa ja paikkaa jos kyseinen paikka ei innosta...![]()
![]()
jansku
Täällä seurataan kans tilannetta josko tuosta hankkeesta jotain vielä kehkeytyisi. Oritupa saattaisi olla noin suurinpiirtein lähes maantieteellisessä (tunnettujen paikkakuntien) GSX keskipisteessä. Haapavedeltä taitaa tulla eniten matkaa noin suorinta tietä mitattuna.
Entä hymyilevän motoristin kevätpäivä-lauantaina? Tulisko liikaa kilometrejä/liian kiire osalle jos samanpäivän iltana orituvalla käytäis iltakahvilla piipahtamassa?
Anyway jos kiinnostusta riittää niin vois vaikka tonninelisatasten omat kokoontumisajot järjestää joka vuosi, varsinkin kun nyt näyttää siltä että ollaan ennemmin tai myöhemmin klassikko-osastoa möhköinemme. Tai sitten vaan vallataan joku leirintä alue heti aluksi ja pidetään perustavaa laatua oleva kokous...pistäkääs nyt innokkaita ehdotuksia...(ei härskejä...ei minulle ainakaan)
Ab alio exspectes, alteri quod feceris.
Tarkoitatko tuota "klik" tapahtumaa?(nuunii @ Huhti. 24 2007,19:56) kirjoitti
Suzuki A100
Suzuki GT250
Honda VF 750F
Honda CBR1000F
Yamaha virago 1100
Honda CBR1000F
Suzuki GSX 600F
Suzuki Gsx 1300R
Suzuki Gsx 1300R gen2
Suzuki GSX1400
Harley Davidson flstci
Kawasaki VN 1700
Honda ST1300A
Honda GL1800
...sitä justiinsa...(juice67 @ Huhti. 25 2007,09:12) kirjoitti
Ab alio exspectes, alteri quod feceris.
AKElta voi kysäistä. Vuosimallilla ja mallinimellä saa rekisteröintitilastot.(leijona59 @ Huhti. 23 2007,21:48) kirjoitti
Omaa fillaria on rekisteröity muutamia kymmeniä, vuodesta 2003 lähtien. Veikkaan, että gsx on suurin piirtein yhtä "yleinen".
Moi! *Epälen ,että gsx-1400 on suomessa kaikkiaan toistasataa
Viimeisen kahden vuoden aikana niitä on myyty kymmeniä.
[/I] tämä oli vain minun arvio
HONHON
Jos kuvitellaan että Suomessa on sataviisikymmentä isolohkoa
ja osallistumisprosentti olisi viisikymmentä, niin johan sillä henkilömäärällä saisi kunnon kinkerit![]()
Kävisikö alustavasti tuo kyseinen lauantai 19.5 ja Orituvan ABC. kellon ajasta voitaisiin sopia vähän sen mukaan miten kukin mahd.pääsisi tulee..?![]()
jansku