Tulokset 1:stä 10:een 10:sta
  1. #1
    onko porukka tilannut kypäriä ulkomailta ja mitä tuli maksamaan??tossa olisi yksi paikka jossa todella halpa hinta mut mitä muuta joutuu maksaa kypärän hinnan lisäksi??jos eu maa niin tuleeko halvemmaksi?

    www.mickbyrne.com/
  2. #2
    Tilasin FC-Motosta Nolanin 102:sen.
    Toimitus duuniin ja maksu kuskille, sopiva hinta, hyvä palvelu ja nopea toimitus.
    Samalla tilasin vaimolle Daytonan ajokengät, niin ei kulunut kuin vartti kun Saksasta soiteltiin ja kysyttiin saappaitten kokoa, kun epäilivät että jos on niin iso pää niin ei voi olla niin pienet jalat
    10 points.
    K 1100 RS
    K 1200 GT
    http://www.moysa-mc.com
  3. #3
    FC-motolle myös multa pisteet.
    Tilasin tiistaina Arain ASTRO/R:n netitse postiennakolla. Perjantaina UPS kävi koputtelemassa kotiovella (olin tietty duunissa), joten hain sen sitten UPS:n toimipisteeltä (olisivat tietysti maanantaina yrittäneet uudelleen). Huom. UPS hyväksyy vain käteisen tasarahana postiennakko maksuissa ovelle tuotuna. Toimipisteessä käypi sitten kortit.
    Niin ja toimituskulut vain 15,90 euroa ja tässä on vielä postiennakkolisä.
    Ten poäng.
  4. #4
    aika edulliseen sieltä sit saa tilattua täytyy rueta kattoo mikä olis hyvä vaihtoehto!!!
  5. #5
    PikkuNiilo:n avatar
    Liittyi May 2004
    Kahden ison järven välissä
    Lainaa (Oltsu @ Helmi. 10 2007,19:46) kirjoitti
    Tilasin FC-Motosta...
    Toimitus duuniin ja maksu kuskille, sopiva hinta, hyvä palvelu ja nopea toimitus.
    Juuri näin se meni meikäläiselläkin viime keväänä. Hyvin toimi FC-Moto
    GSX 1100F › Honda CBR 1100XX
    "Kaikki jotka ajavat sinua lujempaa ovat raivohulluja
    ja kaikki jotka ajavat hitaammin ovat taukkeja tientukkoja!"
  6. #6
    Tästä osastosta löytyy paremmin. Ja kannataa kokeilla hakua yläpalkista.
  7. #7
    Lainaa (Oltsu @ Helmi. 10 2007,19:46) kirjoitti
    Tilasin FC-Motosta Nolanin 102:sen.
    Toimitus duuniin ja maksu kuskille, sopiva hinta, hyvä palvelu ja nopea toimitus.
    Samalla tilasin vaimolle Daytonan ajokengät, niin ei kulunut kuin vartti kun Saksasta soiteltiin ja kysyttiin saappaitten kokoa, kun epäilivät että jos on niin iso pää niin ei voi olla niin pienet jalat
    10 points.
    Samalla kaavalla Iconin potta ja hyvin toimi...
    F = dp / dt
  8. #8
    Tilasin just Motshop.de:stä Schuberthin S1 Carbonin, kun näytti olevan kohtuullisen edukas hinta... Täytyy toivoa, että tulee ehjänä kotiin. Postikulujen verran sai alennusta kun maksoi EU-tilisiirtona (alunperin harkitsin VISA:lla maksua, mutta kun ei tuosta tilisiirrostakaan ole vielä huonoja kokemuksia, niin päätin säästää vähän), joten omasta mielestäni ihan asiallista. Valikoimat oli muutenkin verkkopuodissa hyvät.


    EDIT: Olin tilannut vahingossa väärän hengityksenohjaimen pipon mukaan, mutta koska olin jo maksanut tilaukseni ilmoittivat ystävällisesti Motshopista, että laittavat oikean kappaleen samaan hintaan vaikka onkin jonkin euron kalliimpi. Eli lisää plussaa ko. putiikille.




    Z1000 -07 Pearl Wildfire Orange
  9. #9
    Lainaa (tipe82 @ Helmi. 10 2007,19:21) kirjoitti
    onko porukka tilannut kypäriä ulkomailta *ja mitä tuli maksamaan??tossa olisi yksi paikka jossa todella halpa hinta mut mitä muuta joutuu maksaa kypärän hinnan lisäksi??jos eu maa niin tuleeko halvemmaksi?

    www.mickbyrne.com/
    Tähän liittyen piti vielä sanoa, että luonnollisesti EU-alueen ulkopuolelta tilatessa tavara päätyy tulliin, jolloin siitä pitää maksaa voimassa olevan tullitariffin mukainen tulli sekä arvonlisävero (joka lasketaan tavaran ostohinnasta ja kuljetuskustannuksista). Joissain tapauksissa se kannattaa, mutta vaivaa joutuu näkemään hieman enemmän...
    Z1000 -07 Pearl Wildfire Orange
  10.  
  11. #10
    Täältä tilannu yhden: Motocard , vähän kesti (n. kk.) mutta perille tuli ja ilman postikuluja, kypärä kun oli yli 300e..
    -- Se viimeksi nauraa, joka hitaimmin ajattelee --
    -- Naura ongelmillesi, niin kaikki muutkin tekevät --