Täälläkin kausi avattu. Pitihän se käydä testaamassa että toimiiko uudet kahvalämppärit ja toimihan ne.
Samalla reissulla kävin laittamassa ilmanpaineet kohilleen.
Vajaa 100 kilsaa tuli mittariin akselilla Lauttasaari - Espoo.
Ja kivaa oli, vaikka aika rauhallisesti ajelinkin...![]()
-Suzuki Bandit 1250s-
(ex Kawasaki ZR7)
Tänään piti käydä wanhuksia katsomassa Rautalammilla. Parisataa kilometriä tuli mittariin.
Kausi avattu tänään. Huimat 45 kilsaa tuli mittariin. Sormet oli ihan tarpeeksi jäässä sen jälkeen.![]()
FZ1-S -09 -> S1000RR 2010 + S1000XR
Tulihan sitä tänäänkin ajeltua, aamupäivästä näytti kohtuullisen viileältä mutta ilma lämpeni nopeasti.
Tiet olivat kuivia ja kivoja, tosin pitihän sitä märkää hiekkatietäkin ajella että pääsee mopoa viruttamaan(tämä oli Seikkailu_R:lle)..
ZX-9R -95
Ex YZF 750 R -95
Ex FZR 1000 -92
Ex FZS 600 -01
Ex XJ 900F -93
Ex XJ 600 S Diversion -96
Kukahan nää mutkat oikein määrää..
Mopo tuli haettua huollosta ja talvisäilöstä aamupäivällä, ja eivät olleet korjanneet jo aiempina kesinä havaittua hankalaa ominaisuutta - pyörä puoltaa risteyksissa pahasti pois päin kotoa
Tänään se tarkoitti vähän alta 250 km lenkkiä, Espoo - Rajamäki - Askola - Espoo kuviossa. Tiet olivat pääosin kuivat ja vuodenaikaan nähden ok kunnossa ja muutamissa mutkissa pääsi jo vähän kesäfiiliksiin. Päivän bongaussaldo n. tusina pyörää, mutta yhtään orkkimoroa ei osunut silmiin.
GSF 1250 SA -10
FZ6 S2 -07 (ex)
Jaaha, kun ulos katsoo, niin tänään ei sitten ajellakkaan kuten eilen.....
Chief Dark Horse -22
Tracer GT -18
F 700 GS -13
GSR 600 -06
FZS-600 -00
Virago 535 -99
nonii... Kevät korkattu. 75 kilsaa ajettu tänään raahessa käymällä. Ei kylläkään muita mopoja näkyny.....![]()
zx-10r -2004 => yzf-r6 -1999 => transalp
Tuli tänään pikku lenkki heitettyä, eipä tarvinnu morotella tällä kertaa.
ZX-9R -95
Ex YZF 750 R -95
Ex FZR 1000 -92
Ex FZS 600 -01
Ex XJ 900F -93
Ex XJ 600 S Diversion -96
Kukahan nää mutkat oikein määrää..
Ajokausi avattuOli just niin huisin kivaa kuin muistinkin
54 km tuli ajettua, näpit jääty mut muuten ei valittamista. On tää ajaminen vaan niin kivaa
![]()
Mitä yhteistä on sairaalla ja M.A Nummisen äänellä?
Kummallekin toivotaan pikaista paranemista.
Koti - Koulu - Koti ja 50km lenkki päälle tuli heitettyä tänään.. Hiukan oli kyllä kylmä edelleen ja pölyä törkeästi, mutta suurimmat hiekat ainakin poissa kaduilta (tai ainakin omalta reitiltä).
" Faster, Faster, until the thrill of speed overcomes the fear of death. "
Nyt ajossa: -
Muistoa kunnioittaen: Ducati Streetfighter V4 -20, Super Duke R 1290 -14, RC8 -09, CBR1000RR -11, GSXR 1000 K5, RC8 -08, ZX10R -04, GSXR 1000 K4.
Kausi aloitettu täälläkin. Hienosti lähti käytiin, 500m tallilta hymyilytti, sit bensa loppui ja eikun työntämään bensa asemalle 100m. Kyllä oli autoilijoilla hauskaa.
Mutta matka jatkui ja km kertyi 30.
Hauskaa oli![]()
-
Tänään tuli haettua pikkutötterö tallista ja huristeltua sillä ympäriinsä 130 km.
On se vaan lystiä!![]()
Ajuri ei sääennusteita kattele!
Ajokausi aloitettu!
Kemiö-Perniö-Salo ja Teijon kautta takaisin. 105km näpit jäässä mut ei haitannut![]()
Kun avaan lompakkoni, minulle tulee outo tunne, että raha ei ole enää muodissa.
maxi siirretty toiseen talliin odottamaan lämpöisempiä ilmoja, mutta kylläpä on tiepöly liukasta..![]()
HRD vh125 silverhorse
V-max 1700 "Tohatsu"
CVO Breakout
GSX-R 1100
XJ650T
Legend TT
S600c V12
xj6
Route66 -16 with H&D heritage softail
eastcoast -19 with Indian chief vintage
kantatie66 -20 with HD cvo breakout
Tänään ajoin saman lenkin kuin eilen. Vauhti on mukavaa![]()
Mitä yhteistä on sairaalla ja M.A Nummisen äänellä?
Kummallekin toivotaan pikaista paranemista.
Korkattuuus pyörä joten jännitti jonkin verran, tuttua touhua se olikin sitten parinkymmenen minsan pörräilyn jälkeen..
Jopo, Peugeot Speedfight II LC, Yamaha Thundercat -97, Yamaha R6 -05, Honda Shadow 600 -94 bobber, Yamaha Fzs1000 scrambler
Rautaan ei rakastuta (that's a LIE!)
Keuhkoputken tulehdus hellitti sen verran että pääs taas tänään ajelemaan - hitto kun se on vaan mukava fiilis päästellä menemään. Ja kehällä on vaan niiiin paljon kotiloa näppärämpi pujotella jonossa pöröttävät hinaajat hymyissä suin
Ykköstiellä oli muuten jo 120-rajoitukset!
Riku #666
www.trackpunkracing.com
Hip hei, ajeluinto oli sen verran kova että kerkis vasta kolmannen ajelupäivän jälkeen koneen ääreen.
Ihan pikkasen harmittaa kun ei kerinny korkkaamaan Helmikuun puolella kun oli pyörä levällään.
Huomenna vierumäelle heti aamusta n.100 kilsaa, ainakin on luennolla hereillä hetken aikaa. Kyllä se lämpökin vielä tulee,mutta eipähän ainakaan ole hyttysiä
![]()
Voi räkä räkä räkä!!!!! MAA VALKOINEN, VOI KELE, menee pupu pöksyyn, pakko ottaa auto ja lähtee sillä![]()
Espoo noin tunti sitten...
![]()
Suzuki DL1000 v-strom.
SLAVA UKRAINI!
FUCK PUTIN!
Tulihan taas köröteltyä, ei sitä lunta kannata pelätä.
Jotain, jossain, silloin tällöin!
Yli 60km Pirkanmaata ympäri opettamassa tulevaa motoristia ekan kerran..
https://dl.dropboxusercontent.com/u/...1/IMG_2701.JPG
Suzuki GSX 1250FA -14
Edelliset pyörät:
Suzuki GSX1250FA -10, Suzuki GSF1250FA -08, Suzuki GSX650F -08, Suzuki GSX650F -07,Suzuki GSX750F -03, Suzuki GSX750F -02, Kawasaki LTD450
+ kevarit joskus nuorena