Sivu: 26 / 321:sta EnsimmäinenEnsimmäinen ... 1624252627283676126 ... ViimeinenViimeinen
Tulokset 751:stä 780:een 9628:sta
  1. #751
    eilen jo alottelin, mut tänään huomasin et kaivonkannet yms metallihärpäkkeet on sitte toudella liukkaita, lienee tuo pienoisen pölyämisen aikaansaanoksia. Pystyssä tuli pysyttyä, mut semmonen jännäkakka tais kurkata



    Who is this clown? Unfortunately no one can be told, you have to see him for your self...
    kotisivuräpellys
  2. #752
    Vihdoinkin korkattu! Siis kausi. Ihmeen vähän näkyi pyöriä Turun seudulla tuossa kahden kolmen aikaan iltapäivällä. tosin porukka tietysti töissä/tms. Mutta jollekin ZZR1400 kuskille piti oikeen närhen värkit näyttää ja päästellä ohi! Huimaavasta kiihtyvyydestä huolimatta ehdin kyllä jopa morjestaa ettei ylpiäks luulla.
    Joko löydän tien tai teen sen...
    -Hannibal-

    H-D Road King Custom 2004
  3. #753
    Jiihaa!!! Ekat kilsat täälläkin ajettu... *
    On se vaan niin hienoo....
  4. #754
    Jeps,eka vedot vedetty tänään päivällä......
  5. #755
    156km. Tänään.

    Hornet 600 -99
    VTR 1000 -99
    ZRX1200R -06
    SpeedTriple -08
    Busa -09
    FXDCI -06
    FXS -11
  6. #756
    Lappeenranta - Hamina - Porvoo - Helsinki - Lohja (Vanha pyörä jäi tänne) Bussilla Vammalaan (Uusi pyörä alle) - Toijala - Hämeenlinna - Lahti - Kouvola - Lappeenranta. Kilometrejä kertyi lähes 700 yhteensä ja mutkapätkää riitti
    Kawasaki ER-5 '99 --> Kawasaki Z 750 '05 --> Yamaha YZF R1 '05 --> polkupyörä (Mitä kivaa ensi kesälle radalle?)
  7. #757
    Pikkasen syö miestä katellä tätä (tänään ajelemassa) osiota, kun oma tilanne on lähinnä (tänään atomeina) tallin lattialla

    jospa sitä 2 viikon sisällä pääsis kurvaileen.
    VOITIN ALKOHOLISMIN JA HUUMEONGELMAN!!!
    -AIKA HUONOT PALKINNOT-
    KAWASAKI Z1000
  8. #758
    Pikkasen syö miestä täälläkin kun yritin eilen hakea pärrän talvisäilöstä. Niin paljon on muita pyöriä edessä ja "motivoitunut" omistaja että aikasintaan keskiviikkona saa pyörän esille
    Suzuki RF 900R
  9. #759
    Nyt takana tälle keväälle kolme ajopäivää, ja yli 200km Tänään iltapäiväksi ennustetaan aurinkoa ja +10C
    *** Triumph Speed Triple ***
    * Ex. Honda CBR 600 *
  10. #760
    Tuli ajeltua töihin tänään noin klo 8 aikaan, mittari näytti siinä vaiheessa +1, mutta hyvinhän tuolla tarkeni.
    Nyt vain huomasin moisen ikävän ilmiön motarille päästyäni ja noin 5km ajettua kun lähin ohittamaan kottiloa, niin eipä meinannu liikkuakkaan vai pelkästään röprötti niin pirusti, hetken aikaa röprötteli ja taas mentiin, sama ilmiö koko matkan eli noin 30km.
  11. #761
    Eilen duunin jälkeen heitin Hki-Rajamäki-Läyliäinen-Kytäjä-Hyvinkää-Hki lenkin. Ihan hyvässä kunnossa jo sekin! Kytäjän golfkentän kunnostustyömaan ajoneuvoja pitää varoa, jos päiväsaikaan pärtsää!

    Onkin mennyt 1000 kilsaa rikki tänä keväänä - tosin kahdella mopolla ajettuina. FJR:lle on jo tonnin huolto torstaina eli 100 kilsaa on IHAN pakko vetästä ennen torstaita.
    Kevariskootteri on ihan hauska työmatkalelu. Kehälläkin pärjää ruuhkassa - ei tarvitse vaihteita ru(n)kata koko ajan! Tänään taas on ihan pakko mennä Ja huomenna tietty!



    TTU - Dirty, Old and Ugly Ironbutt SS1000 driver.

    "Säkkijärven polkka on ihan hanurista"
    V.Vesterinen
  12. #762
    Lainaa (cripple @ Maalis. 27 2007,12:17) kirjoitti
    Tuli ajeltua töihin tänään noin klo 8 aikaan, mittari näytti siinä vaiheessa +1, mutta hyvinhän tuolla tarkeni.
    Nyt vain huomasin moisen ikävän ilmiön motarille päästyäni ja noin 5km ajettua kun lähin ohittamaan kottiloa, niin eipä meinannu liikkuakkaan vai pelkästään röprötti niin pirusti, hetken aikaa röprötteli ja taas mentiin, sama ilmiö koko matkan eli noin 30km.
    Ite tuli myös lähdettyä tänään töihin pyörällä ekan kerran tänä keväänä. Miinuksella oli ilma kun lähdin, mutta moottoritien lämpötaulut näytti jo +1 matkalla..

    Näytti siellä muitakin olevan liikenteessä. Nyt kun vaan malttais roikkua täällä orgissa - eiku tehdä töitä - edes kolmeen asti..
    zx10r -04 + gs1000g -80, gs850g -79 + gs550e -78 + kz440 ltd -80 + gt380 -73 + yz250 -91 + kx80 -94 + XL600 -85, Gas Gas JT250 -96
  13. #763
    Tänään tuli haettua ensimmäinen oma pyörä tampereelta kotio. Ja nyt on koko mies yhtä
    ex CBR 600 '05
    Yamaha YZF-R6 ´02 ratalelu
  14. #764
    Kausi korkattu. Ja fiilis on --->
    Ihan kun mitään taukoa ei olisi ollutkaan.
    Suzuki GSX750
  15. #765
    Tänään talven/kevään ensimmäiset kilometrit.
    Huomenaamulla taas.
    Nam
    ZZR-1400
  16. #766
    Tänään 280km, suunnittelin kahvipysäystä Härmän kuntokeskuksessa, mutta kun kurvasin pihaan laskin hätäisesti 7 (seitsemän!) tunnuksellista polliisiautoa parkissa.
    Ja kuinka hiton monta siviiliä seassa ?
    Jotenki alkoi ahdistamaan ja takarenkaan heikohko kulutuspintakin tuli mieleen - häivyin vähin äänin.

    Vaasaan päin olikin sitten kiva ajella kun ei tutkia tarvinnut pelätä
    Just "nyt" ei bikeä...
  17. #767
    24.03 Alko tänään hain Suizan pihalle toivottavasti jatkuu keskeytyksettä syksyyn...
    T
    Jussi
    ---
    "Jääkiekko on raju peli. Osallistumalla peliin pelaaja hyväksyy siihen liittyvän tapaturmavaaran"
  18. #768
    tänää tuli vihdoin viimein kausi korkattua...iiiiiiiiiihaaaaaaaaanaaaaa
  19. #769
    kausi avattu ja ekat 80km "uudella" pyörällä takana

    pitää vaan toivoa että kelit jatkuu vähintäänkin tällaisena

    Honda CB600FS Hornet S
  20. #770
    Jep,jep...tänään pääsi pyörä talven jälkeen ulkoilemaan! Ja olihan se taas upeeta!!!! Nyt vaan lisää näitä kelejä!
    Kymco Zing 125
    Suzuki G500
    Yamahafz1-S
    Kawasaki Z1000
  21. #771
    Lainaa (ttuttu @ Maalis. 27 2007,12:41) kirjoitti
    Eilen duunin jälkeen heitin Hki-Rajamäki-Läyliäinen-Kytäjä-Hyvinkää-Hki lenkin. Ihan hyvässä kunnossa jo sekin! Kytäjän golfkentän kunnostustyömaan ajoneuvoja pitää varoa, jos päiväsaikaan pärtsää!
    Ajelin kans tuolla suunnalla tänään, vähän oli hiekkaa ja kiven murikoita (tai aika paljonki) tietyömaalla, mutta kiva reitti!!!
    Morjestellaan...
    Kymco Zing 125
    Suzuki G500
    Yamahafz1-S
    Kawasaki Z1000
  22. #772
    JOVVAIN....



    .......Naaaaa, lauantaina 24.03 aikaseen aamulla klo 05:00 painoin tarttia ja lähimmä luikasajokurssille täyspakkauksien kera Kiirunaan. Mieltä lämmitti het ko Viitasaarella oli siinä semmonen 3 parikymmppisten juopuneen porukka pientarella, siinol semmonen yks joku ryhmänjohtaja joka kanto joulukuusta ja piti sitä sillei ylhäällä ....

    Naaa, sit ku tämä ryhmänjohtaja huomas meikäläisen jutaamassa, mun kauhia kuorma päällä ja suuntana pohojonen, pakkasta jokunen -7´C niin se puotti sen kuusen alas, käänti rintamasuuntasa ja veti käen päähineeseen....ja sit ne kaks muuta, ne alko het kovasti "kuokkimaan" respectiä sen johtajan molemmin puolin...he hee HARMI ku ei kerenny saamaa vitejolle tota Vielä Pihtiputallaaki nauratti tuo heijä touhu ( siis se näytti niinku tältä he hee ) !!!

    Nii ja tänään sit takas:

    Kiruna-Abisko-Narvik-Fauske-Junkerdal-Arjeplog-Arvidsjaur-Boden-Haaparanta..... että ruosteet pois...
  23. #773
    Meikällä 250 kilsaa takana, pikku lenkkeinä.

    Tänään Tampereen Mustalahti n. 18,30 , 70 pyörää kevättä toivottelemassa.

    Mieluummin mopolla sateeseen, kuin kotona tossun alla )

    http://www.meikamotoristi.com
  24. #774
    Eilen ekat kunnon ajot tänä keväänä. Himottais ajella, mutta tahtoo lisää tahteja ja kuutiota pyörään!

    Uusi kausi, vanha pyörä. Ja sekin myynnissä nyt. Tarvisko kukaa piikkiä?
    Husqvarna SM125s -05 <- Myydään!
  25. #775
    No niin nyt on kausi avattu Tuli 60km ajeltuu ja oli hauskaa

    Huomenna lisää
  26. #776
    ST4S sai eilen ensimmäiset "oikeat" kyydit tälle kesälle. Voi sitä kuolevaisuuden tunnetta kun vetää suolatulla siiman kireäksi ja se vain sutii ja sutii ;) Pölystä hommaa tähän aikaa vuodesta mutta kyllä se siitä...
  27. #777
    Eilen tuli kausi avattua! On se vaan niin mukavaa! Kyllä vaan pöntön vaihto teki kummia ajofiilikselle! Devil *
    Aamulla saavuin mopolla töihin! * Ja *
    Truth, Knowledge, Knackered Sliders
  28. #778
    Vähänkö tuolla tulee vielä kylmä kun aurinko laskee. Liikenteeseen lähtiessä oli kuuma, mutta kun mutkatieajelut viimein loppuivat pimeän saapuessa niin sitten olikin niin helvetin kylmä ettei meinannut motari riittää tiellä pysymiseen kun kuski tärisi niin perkeleesti. Taitaa olla vielä vähän talvea ilmassa kaikesta huolimatta.

    Mutta meinasin mä vetää kevään ekat kunnon turvatkin kun pehmeä hiekkatie pääsi yllättämään. Pysyin pystyssä, mutta piti melkein kädellä koittaa tuliko paskat housuun vai selvittiinkö säikähdyksellä. Nyt kausi tuntuu oikeasti avatulta. Se nyt vaan aina vaatii keväisin sen ekan läheltä piti-tilanteen ennen kuin kausi tuntuu aidosti avatulta.
  29. #779
    2 viikkoo ja 2000 km takana *
    Se on pakko painaa että oppis tänkin lajin, kun on saanut
    1. pyörällä vasta pari kuukautta viimevuoden loppupuolella opetella

    Vauhtia ja vaarallisia tilanteita on kyllä riittänyt, mutta pystyssä oon pysyny ja kortti on vielä taskussa
    Pitääkö kaikki jutut oppia oman kannikan kautta
    Mutta on tää kuitenki
    Triumph Tiger 900 -96, 39tkm (430, DB) R.I.P. Sprint 900 -93, 96 tkm.
    Vanhan motoristin hengissäsäilymiskikka: vanhemmiten ei tule yhtään sen viisaammaksi, mutta varovaisuus lisääntyy.
  30.  
  31. #780
    Tänään tuli korkattua ajokausi. Takasen pito hukassa risteyksissä kiitos hiekan mitä ei voi vielä korjata pois
    <p>Suzuki GSX-R 750 - Honda 125 XR - Kymco 125 Agility City - Suzuki GSX650F - Yamaha FZ8-N - Honda CBR600F</p><p>&nbsp;</p><p>Ennen vanhaan moottoriurheilu oli vaarallista ja seksi turvallista.</p><p>&nbsp;</p>
Sivu: 26 / 321:sta EnsimmäinenEnsimmäinen ... 1624252627283676126 ... ViimeinenViimeinen